Każdy Amerykanin będzie mógł bezpłatnie otrzymać domowy test na COVID-19

W została uruchomiona specjalna strona federalna, na której Amerykanie będą mogli zamówić bezpłatne szybkie testy na obecność koronawirusa. Rząd zakupił 500 milionów szybkich testów, które będą dostępne dla każdego gospodarstwa domowego.

Aby zamówić test należy wejść na witrynę rządową covidtests.gov osoba i podać swoje nazwisko oraz adres. Urzędnicy rządowi twierdzą, że testy zostaną wysłane w ciągu 7 do 12 dni po złożeniu zamówienia. Każde gospodarstwo domowe będzie mogło zamówić do czterech bezpłatnych testów. Ze względu na czas wysyłki większość Amerykanów nie otrzyma testów przed końcem stycznia.

Prezydent Biden powiedział, że rząd kupi dodatkowe 500 milionów testów, aby przygotować się na przyszłe wzrosty zachorowań. Oznacza to, że ​​ostatecznie rząd federalny udostępni miliard bezpłatnych testów. Wyżsi urzędnicy powiedzieli, że Biały Dom ściśle współpracuje z U.S. Postal Service, aby pomóc w stworzeniu strony internetowej i zapewnić jak najszybszą dystrybucję testów.

 

Urzędnicy Białego Domu dodają, że ich wysiłki w rozprowadzaniu testów będą w pierwszym rzędzie ukierunkowane na dotarcie do najbardziej dotkniętych i najbardziej zagrożonych społeczności. Administracja również planuje uruchomić bezpłatną infolinię dla osób, które nie posiadają Internetu.

Dodatkowo od tego weekendu Amerykanie mogą otrzymać testy na COVID-19 za darmo dzięki prywatnym firmom ubezpieczeniowym. Firmy ubezpieczeniowe będą musiały pokryć koszt do ośmiu szybkich testów w domu miesięcznie. Po zakupie testów w aptekach lub sklepach detalicznych, ubezpieczony może obciążyć swojego ubezpieczyciela.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię