Klub NBA zmienia właściciela. W grę wchodzi kosmiczna stawka

Niedawno w amerykańskich mediach sportowych zawrzało – pojawiła się informacja o możliwej zmianie właściciela dwóch klubów z Phoenix: NBA Suns oraz WNBA Mercury.

Phoenix Suns nigdy nie zostali mistrzami NBA, jednak trzykrotnie dotarli do finałów, co czyni ich najlepszą drużyną w konferencji zachodniej. Damski zespół natomiast wygrał mistrzostwa w latach 2007, 2009 i 2014.

Dotychczasowym właścicielem (od 2004) obu drużyn był Robert Sarver. Kontrowersyjny, oskarżany o rasizm i mizoginię, a niedawno nawet ukarany przez ligę, grzywną w wysokości 10 milionów dolarów oraz zawieszeniem na rok. Opinia publiczna była jednak do niego tak zniechęcona i oburzona, że prawdopodobnie przez to postanowił ogłosić chęć sprzedaży.

Nowym właścicielem Suns i Mercury ma zostać miliarder Mat Ishbia, który trenował koszykówkę, a nawet występował w NCAA w drużynie z uczelni Michigan. Złożył on Sarverowi ofertę nie do odrzucenia. Ishbia obecnie jest prezesem i dyrektorem generalnym United Wholesale Mortgage. Ishbia ma dobre relacje z biurem ligi oraz wieloma właścicielami NBA, więc kontrola przeszłości i głosowanie, które ma przejść, to raczej już tylko formalność. Będzie to jego osobisty sukces, gdyż od lat próbuje pozyskać klub NBA lub NFL.

Kwota transakcji ma sięgnąć aż czterech miliardów dolarów, co będzie stanowiło rekord w całej historii NBA. Niedługo powinniśmy poznać oficjalne informacje na ten temat.

Jak wyglądają oszczędności 30 i 40 latków i czy w ogóle jakieś są?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię