Kokaina o wartości prawie 12 milionów dolarów ukryta w… chusteczkach dla niemowląt!

Kokaina o wartości 11,8 miliona dolarów została znaleziona i skonfiskowana w transporcie chusteczek dla niemowląt w Laredo w Teksasie.

Prawie 2000 paczek chusteczek dla niemowląt zawierających kokainę skonfiskowano w Laredo w Teksasie.

Według straży granicznej, funkcjonariusze znaleźli ponad 1500 funtów kokainy w ciężarówce, rzekomo przewożącej dużą dostawę chusteczek dla niemowląt.

 

„Nieinwazyjne” badanie z udziałem psów narkotykowych wykazało, że 1935 paczek w przyczepie Stoughton z 2016 r. W rzeczywistości zawierało kokainę. Urzędnicy oszacowali, że wartość przesyłki na czarnym rynku to ponad 11,8 miliona dolarów. To największa konfiskata narkotyków od 20 lat!

 

Funkcjonariusze straży granicznej w Laredo zgłaszali konfiskaty narkotyków przez całe lato. W poniedziałek agencja poinformowała, że ​​przechwyciła dostawę fentanylu o wartości 390 000 dolarów z samochodu wjeżdżającego do USA z Meksyku. W czerwcu i lipcu CBP podało, że agenci znaleźli dostawę rzekomej kokainy o wartości ponad 600 000 dolarów w oponach przyczepy, która miała przewozić sok, oraz kokainę, heroinę i metamfetaminę o wartości ponad 1 miliona dolarów w przesyłce posągów w Laredo.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię