Koniec darmowych testów na Covid-19 dla osób niezaszczepionych

Francja wprowadza odpłatne testy na Covid-19 dla osób niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Od dziś osoby te będą musiały zapłacić od 20 do 45 euro za badanie.

Do tej pory testy antygenowe i PCR były darmowe dla wszystkich Francuzów.
Od dziś wykonanie testu PCR we Francji kosztuje 43 euro. Za test antygenowy Francuzi zapłacą od 22 do 50 euro.

Z darmowych testów nadal będą mogły korzystać osoby zaszczepione i osoby nieletnie, oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z osobą chorą na Covid-19 i którzy otrzymali zlecenie lekarskie.

Z kolei osoby niezaszczepione będą musiały płacić za wykonanie badania, bez którego nie otrzymają przepustki sanitarnej. Dokument ten jest wymagany, aby uzyskać dostęp do niemal wszystkich miejsc publicznych, szpitali i środków transportu we Francji.

Paszporty covidowe są również sprawdzane w niektórych zakładach pracy, na przykład w miejscach kultury i rozrywki. Pracownicy tych instytucji, którzy nie chcą się zaszczepić będą musieli wykonać badanie na obecność koronawirusa co cztery dni. Będzie ich to kosztowało od 170 do 300 euro miesięcznie.

Władze liczą więc na to, że wprowadzenie odpłatnych testów zachęci Francuzów do przyjmowania szczepionki. Szacuje się, że 12 procent osób kwalifikujących się do szczepień nie przyjęło preparatu przeciwko koronawirusowi.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię