Lekarka, która odkryła nowy wariant koronawirusa Omikron: „Nie ma powodu do histerii z powodu tej mutacji”

Foto : YouTube

Zdaniem Angelique Coetzee, lekarki która odkryła nowy wariant koronawirusa, Omikron, „nie ma powodu do alarmu z powodu tej mutacji” a poziom jego zaraźliwości „jest podobny do Delty”.

Doktor Coetzee, prezes stowarzyszenia lekarzy w Pretorii, dodała równocześnie, że jego objawy są „niezwykłe, ale łagodne i że do tej pory żadna osoba z wariantem Omikron nie została hospitalizowana”.

Symptomy które dotyczyły pacjentów chorych na Omikron to ogólne zmęczenie, ból głowy, drapanie w gardle i lekkie przeziębienie.

Angelique Coetzee zapytana, jakiej rady chciałaby udzielić ludziom, odparła: „Nie powinniście ulegać panice. Jeśli stwierdzicie opisane przeze mnie objawy przez więcej niż dwa dni, po prostu zróbcie test.” Do tej pory Coetzee miała około 20 pacjentów, którzy uzyskali wynik pozytywny i wykazali objawy nowego wariantu, głównie młodych mężczyzn. Powiedziała, że ​​około połowa pacjentów była nieszczepiona. Żaden z zarażonych nie stracił zmysłu węchu ani smaku.

 

„Wygląda na to, że nowy wariant jest łagodną formą choroby, której najczęstrzymi objawami są bóle mięśni i zmęczenie przez dzień lub dwa”, powiedziała Coetzee. „Do tej pory nie mieliśmy ani jednego przypadku w którym osoba zarażona straciła smak lub węch. Czasem zdarza się lekki kaszel. Wszystkie zarażone osoby mogą być leczone w warunkach domowych”.

 

Jak na razie nie ma jeszcze potwierdzonych przypadków nowego wariantu w Stanach Zjednoczonych, ale urzędnicy uważają, że może już tu być. W piątek gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul ogłosiła stan wyjątkowy i tymczasowo wstrzymała wszystkie planowe operacje w oczekiwaniu na hospitalizacje.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię