Marcin Dorociński w roli Edwarda Popielskiego. Szykuje się serial roku?

Fot. YouTube

Dla fanów literatury kryminalnej szykuje się nie lada gratka.25 października odbyła się premiera dwunastoodcinkowo serialu będącego ekranizacją czterech powieści Marka Krajewskiego. Mowa o „Erynie”, „Liczba Charona”, „Rzeki Hadesu” i „W otchłani mroku”.

W rolę głównego bohatera mrocznych powieści – Edwarda Popielskiego – wcieli się wyśmienity polski aktor – Marcin Dorociński. Decyzja o zekranizowaniu cyklu powieści przez firmę producencką Mediabrigade zapadła już 10 lat temu. Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurk podjęli się ekranizacji kryminału, który będzie emitowany na platformie VOD Telewizji Polskiej.

 

Akcja serialu toczy się w późnych latach trzydziestych oraz czterdziestych we Lwowie i we Wrocławiu. Oprócz Edwarda Popielskiego na ekranie pojawi się też inny sztandarowy bohater stworzony przez pisarza – Eberhard Mock. Zdjęcia kręcono we Lwowie, Wrocławiu, w Przemyślu i Legnicy.

O głównym bohaterze:

Edward Popielski jest wyróżniającym się wybitnym intelektem komisarzem, który sieje postrach wśród kryminalistów. Za sprawą choroby – nadwrażliwości na światło wywołującej padaczkę, żyje w mroku. Jego charakterystycznym atrybutem są przyciemniane okulary z którymi nie rozstaje się. Nie wychodzi na światło dzienne, a jego naturalnym środowiskiem są ciemne lwowskie zaułki oraz podrzędne knajpy.

O autorze:

Marek Krajweski jest polskim pisarzem, autorem kryminałów, laureatem Paszportu Polityki. Z wykształcenia filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2007 roku zawodowo trudni się pisarstwem.

Zapowiada się interesująca podróż po międzywojennym półświatku przestępczym, której nie można przegapić.

 

Ciekawostki z filmu „Sami swoi”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię