Marihuana będzie legalna w tych stanach? Referendum pokazało „potrzeby” rynku

Na to wskazywać mogą stanowe referenda przeprowadzone w Maryland i Missouri. Głosujący opowiedzieli się tam za legalizacją marihuany w celach rekreacyjnych. Jednocześnie mieszkańcy Arkansas, Dakoty Północnej i Dakoty Południowej zaprotestowali przeciwko takiej liberalizacji obowiązujących przepisów.

Pomimo protestów konserwatywnej części społeczeństwa wydaje się, że legalizacja marihuany zmierza w kierunku rozwiązania. Kolejne stany dopuszczają ten specyfik do użytku własnego. Obecnie już 21 z 50 i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały użycie konopi indyjskich dla celów własnych, rekreacyjnych.

Jak informuje New York Times,w  stanie Maryland za dopuszczeniem marihuany do użytku własnego, opowiedziało się 65,5% respondentów, natomiast w Missouri było to nieco mniej, bo 53,1% głosujących.

Natomiast wyniki referendów stanowych w Arkansas i obu Dakotach były niemal negatywem tych, w których mieszkańcy życzą sobie legalizacji. Tam przeciw, głosowała bowiem, nieco ponad połowa respondentów.

Agencja Associated Press, powołując się na badanie VoteCast, przeprowadzone przez Uniwersytet w Chicago podała, że 6 na 10 obywateli opowiada się za depenalizacją marihuany. Tymczasem prezydent Joe Biden poinformował, że ułaskawił tysiące Amerykanów skazanych za posiadanie marihuany, na mocy prawa federalnego.

MT

Źródło: Bankier.pl

Amerykański sen umiera na ulicach Los Angeles

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię