Melania Trump po raz pierwszy skomentowała wyniki wyborów

Melania Trump zabrała głos w sprawie wyników wyborów prezydenckich. W mediach społecznościowych napisała, że „naród amerykański zasługuje na uczciwe wybory”.

Pierwsza Dama po raz pierwszy raz publicznie wypowiedziała się na temat wyborów. W swoim wpisie solidaryzuje się ze swoim mężem. Wcześniej Donald Trump ostro skrytykował uznanie Joe Bidena za zwycięzcę. „Oczywistą prawda jest, że wybory są dalekie od zakończenia”. Prezydent w ciągu ostatnich dni dał jasno do zrozumienia, że chce zakwestionować wyniki. W czwartek w Białym Domu wygłosił oświadczenie zarzucając oszustwa wyborcze. “Jeśli policzymy głosy legalne, z łatwością  wygram. Jeśli policzymy głosy nielegalne, mogą próbować ukraść nam wybory” – powiedział podczas konferencji prasowej w Białym Domu.

Melania na swoim Twitterze napisała, że amerykanie zasługują na uczciwe wybory, dodała też, że Ameryka musi bronić demokracji: „Naród amerykański zasługuje na uczciwe wybory. Każdy prawdziwy głos – nie ten nielegalny – powinien być policzony. Musimy chronić naszą demokrację w sposób całkowicie przejrzysty”

Wcześniej stacja CNN informowała, że zarówno Melania oraz zięć i doradca Jared Kushner namawiali Trumpa, aby uznał swoją przegraną. Doniesieniom stanowczo zaprzeczył rzecznik kampanii Trumpa Jason Mille

Czytaj również: Sztab Donalda Trumpa wydał oświadczenie po ogłoszeniu wyników

Przypomnijmy, że na tydzień przed wyborami, Melania wystąpiła na swoim pierwszym samodzielnym wiecu. Pierwsza Dama broniła działań prezydenta dotyczących pandemii i ostrzegała też, że „socjalistyczna agenda” Joe Bidena „zniszczy ten kraj”

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię