Ministerialny konkurs na projekty domów rekreacyjnych

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło konkurs „Małe budownictwo – duże korzyści” na projekty domów rekreacyjnych. Mogą w nich wziąć udział studenci kierunków inżynierskich i architektonicznych a także absolwenci takich studiów.

 

Konkurs realizowany jest w ramach rządowego programu „Dom bez formalności”, który daje możliwość budowy na zgłoszenie domów jednorodzinnych i rekreacyjnych do 70 metrów kwadratowych.

W konkursie przewidziano trzy kategorie: modelowy budynek rekreacji indywidualnej, inżynieria budynków rekreacyjnych oraz praca zdalna i sytuacja zagrożenia.

Wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński powiedział, że w drugiej kategorii chodzi między innymi o pomysły ekologicznych rozwiązań w budowie rekreacyjnego domu. Wiceminister dodał, że wiele takich budynków w Polsce jest w miejscach przyrodniczych i potrzebna jest burza mózgów, jak można wykorzystać rozwiązania ekologiczne. Konkurs ma także pomoc w budowaniu domów rekreacyjnych, które będą wspierały rodziny w czasie pandemii i innych zagrożeń.

 

Piotr Uściński przypomniał, że podczas pandemii właśnie domy rekreacyjne były wykorzystywane do pracy zdalnej na przykład przez osoby, które musiały być poddane izolacji.

Dla laureatów przewidziano nagrody do 10 tysięcy złotych w każdej z trzech kategorii. Projekty można zgłaszać do 31 grudnia, a ogłoszenie laureatów ma nastąpić do 28 lutego przyszłego roku.

Konkurs jest współorganizowany przez Urząd Nadzoru Budowlanego, na którego stronie można znaleźć jego szczegóły.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię