Najsłynniejsza restauracja na świecie zamyka swoje podwoje

Fot. Instagram nomacph

Szokująca wiadomość obiegła świat gastronomiczny – Noma, uważana za jedną z najlepszych restauracji na świecie, ogłosiła, że zamyka swoje podwoje.

Zdobywca 4 gwiazdek Michelin i wielokrotny zdobywca tytułu Najlepszej restauracji na świecie według magazynu „Restaurant” zdecydowała się na taki krok po 23 latach działalności.

Jaki jest powód zamknięcia najsłynniejszej restauracji na świecie?

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, powodem zamknięcia jest chęć zmiany koncepcji działalności przez szefa kuchni René Redzepiego. Redzepi chce skupić się na nowych projektach, takich jak rozwijanie restauracji pop-up oraz szkolenia młodych kucharzy. W wywiadzie dla magazynu „Food & Wine” szef kuchni wyjaśnił, że chce skupić się na „rozwoju i eksperymentowaniu z nowymi formami serwowania i degustacji jedzenia”.

Reakcja na zamknięcie najsłynniejszej restauracji na świecie

Decyzja o zamknięciu restauracji wywołała wiele emocji wśród fanów Nomy i branży gastronomicznej. Wielu ludzi jest zaskoczonych i zasmuconych tą wiadomością, ponieważ Noma zawsze cieszyła się ogromnym uznaniem i uważana była za ikonę światowej gastronomii.

Co dalej?

Choć Noma zamknie swoje podwoje, Redzepi zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z działalności w branży gastronomicznej. Planuje rozwijać swoje projekty pop-up i kontynuować szkolenie młodych kucharzy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy szefa kuchni i mamy nadzieję, że jego nowe przedsięwzięcia odniosą taki sam sukces, jak Noma.

Historia Nomy

Noma została otwarta w Kopenhadze w 2000 roku i szybko stała się jedną z najważniejszych restauracji na świecie. Szef kuchni René Redzepi zdobył sławę dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu do kuchni skandynawskiej i użyciu lokalnych, sezonowych składników. W ciągu 23 lat działalności Noma zdobyła 4 gwiazdki Michelin i była wielokrotnie wyróżniana tytułem „Najlepszej restauracji na świecie” przez magazyn „Restaurant”.

Co dalej z Noma?

Choć Noma zamknie swoje podwoje, szef kuchni René Redzepi zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z działalności w branży gastronomicznej. Planuje rozwijać swoje projekty pop-up i kontynuować szkolenie młodych kucharzy. Mimo że Noma kończy swoją działalność, jej wpływ na światową gastronomię będzie trwał długo po jej zamknięciu. Wielu ludzi będzie tęsknić za wyjątkowymi potrawami i niepowtarzalnym doświadczeniem, jakie oferowała ta słynna restauracja.

Camelot Cafe – Kuchnia od serca

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię