Największy wycieczkowiec świata. Royal Caribbean ujawnił szczegóły dotyczące Icon of the Seas

Royal Caribbean ujawnił szczegóły dotyczące największego na świecie statku wycieczkowego, Icon of the Seas.

Z największym parkiem wodnym na morzu i pierwszym zawieszonym basenem infinity na statku wycieczkowym, pierwszy statek klasy Icon wyruszy w styczniu 2024 roku.

Znajdzie się na nim również 16-metrowy wodospad, ścianka wspinaczkowa, pierwszy bar swim-up firmy i własny „Central Park”, inspirowany słynnym parkiem miejskim w Nowym Jorku.

Żeglując w siedmiodniowych rejsach po Karaibach z Miami, megasamolot będzie otwarty dla rezerwacji w przyszły wtorek.

Przy masie 250,800 ton, nowy statek jest o ponad pięć procent większy od statków klasy Oasis, co czyni go największym statkiem wycieczkowym na świecie. Mierzący ponad 365 metrów długości statek jest o trzy metry dłuższy od Wonder of the Seas, największego obecnie statku na świecie.

Z 2,805 miejscami na pokładzie, statek skupia się na rodzinnych wakacjach i może pomieścić 7,800 pasażerów oraz 2,350 członków załogi.

Na statku znajdują się liczne kabiny rodzinne, apartamenty oraz pierwszy domek miejski Ultimate Family. Ten przestronny domek na trzech poziomach posiada zjeżdżalnię, kino, karaoke, ogromny balkon i prywatne wejście do rodzinnej dzielnicy Surfside.

„Z każdym nowym statkiem podnosimy poprzeczkę w branży turystycznej, jednocześnie wzbogacając to, co nasi goście znają i kochają” – powiedział Jason Liberty, prezes i dyrektor naczelny Royal Caribbean Group.

 

Rozmieszczone w ośmiu różnych dzielnicach, z których każda posiada tematyczne rozrywki, restauracje, bary i doświadczenia, na pokładzie znajduje się pięć nowych miejsc oraz trzy strefy, które pasażerowie będą znali z innych statków Royal Caribbean.

Thrill Island to miejsce, w którym pasażerowie znajdą największy park wodny na morzu, z sześcioma zjeżdżalniami, w tym Pressure Drop, pierwszą w branży otwartą zjeżdżalnią ze swobodnym spadkiem oraz 14-metrową Frightening Bolt, która według firmy jest najwyższą zjeżdżalnią na pełnym morzu. Podróżni mogą również zmierzyć się z Crown’s Edge, częścią skywalk, częścią kursu linowego i częścią jazdy z dreszczykiem, podróżnicy wiszą na linie 45 metrów nad falami.

Na przeciwległym krańcu skali znajduje się Chill Island, gdzie znajdują się cztery z siedmiu basenów na statku i jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i złapać trochę promieni. Znajduje się tu pierwszy na statku bar typu swim-up, basen tylko dla dorosłych oraz Cove Pool z wygodnymi leżankami w kopułach i nieprzerwanym widokiem na ocean.

Większość cen biletów oscyluje w granicach 450–1500 dolarów za osobę.

ZSS

Pechowe pamiątki z wakacji – lepiej ich nie przywozić!

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię