Nielegalnie sprzedawał swoją spermę. Dzieci rodziły się nieuleczalnie chore

Seryjny dawca spermy przed sądem! Pochodzący z Wielkiej Brytanii James MacDougall wykorzystywał marzenia par lesbijek o posiadaniu dziecka.

Brytyjczyk sprzedawał kobietom spermę, przekazując w ten sposób swoją nieuleczalną wadę genetyczną. Z oddanego w ten sposób nasienia przyszło na świat łącznie 15 dzieci. Co dalej z seryjnym dawcą spermy?

Oddawał spermę mimo zakazu i doprowadził do przyjścia na świat chorych dzieci – co mu grozi?

James MacDougall zmaga się z rzadką, nieuleczalną wadę genetyczną – zespołem łamliwego chromosomu X. Wiedząc o tym i tak zdecydował się na udostępnienie swojego nasienia kobietom, marzącym o dziecku. Jego grupą docelową stały się pary lesbijek. Mężczyzna szukał chętnych na popularnym portalu społecznościowym. Mimo że z jego nasienia przyszło na świat łącznie 15 dzieci, to wadę przekazał wyłącznie córkom, ponieważ to córkom mężczyzna przekazuje chromosom X.

 

Sprawa seryjnego dawcy wzbudziła wiele emocji wśród opinii publicznej. James MacDougall obciążony jest dodatkowymi zarzutami. Mimo podpisania umowy o nieingerowanie w życie dzieci, które przyjdą na świat z oddanego w ten sposób nasienia, mężczyzna zmienił zdanie i chciał aktywnie uczestniczyć w życiu kilku z nich. Brytyjczyk starał się o uzyskanie praw rodzicielskich. Sad nie przychylił się jednak do jego decyzji, dodatkowo zdecydował się na upublicznienie jego wizerunku, by chronić inne kobiety.

Mężczyzna nie poczuwa się do winy, wręcz przeciwnie tłumaczy się, że w chciał w ten sposób pomóc. Jamesa broni również jego adopcyjna matka. Mimo to, jego żądania co do kontaktu z dziećmi nie zostały uznane.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię