Odważne zdjęcia celebrytek – w słusznej sprawie

Fot. Instagram m_rozenek

Kilka kobiet znanych z ekranów TV postanowiło opublikować w mediach społecznościowych swoje odważne zdjęcia. Na większości z nich partnerzy własnymi dłońmi zasłaniają biusty znanych pań. Czemu ma służyć  ta akcja i czy to kolejny sposób na autopromocję?

Niekoniecznie. Tym razem Małgorzata Rozenek, Joanna Przetakiewicz, Omena Mensah i Ewa Chodakowska postanowiły zwrócić uwagę na najczęstszą przyczynę śmierci Polek w wieku produkcyjnym – raka piersi. Zdjęcia mają zachęcić do samobadania, lub badania za pomocą dłoni partnera.

Październik to już zwyczajowo miesiąc walki z rakiem piersi. Akcje spod znaku różowej wstążeczki  są szeroko rozpowszechnione, a jednak ciągle wiele kobiet twierdzi, że nie bada się się sama. Tymczasem rak piersi pojawiający się początkowo w formie niebolesnego i słabo wyczuwalnego guzka, na tym etapie jest całkowicie wyleczalny. Później zbiera śmiertelne żniwo.

Jak wskazały celebrytki:

  • Szacuje się, że na świecie co roku raka piersi rozpoznaje się u 1,7 mln kobiet.
  • Ponad 0,5 mln kobiet umiera z jego powodu.
  • W Polsce problem dotyczy aż 19 tys. kobiet rocznie.
  • Codziennie 15 z nich umiera.

Wiele kobiet unika wizyty u lekarza, bojąc się usłyszeć diagnozę. Jednak to nie jej należy się bać, ale rozwoju podstępnej, śmiertelnej choroby.

Garderoba kapsułowa na jesień – warto się skusić!

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię