Oprocentowania i szczyty cenowe | Domator

Bank rezerw federalnych podniósł w minionym tygodniu stopy procentowe podczas gdy świat z dnia na dzień poznaje nowe ekonomiczne wymiary wojny Rosji w Ukrainie. Pierwsza z zapowiadanych siedmiu podwyżek stop procentowych niejako wpisana (baked in) została już w oprocentowanie pożyczkę hipotecznych w ostatnich tygodniach.

 

 

Galopującą inflacja jednak sprawiła iż bank rezerw federalnych zintensyfikować musi działania by uniknąć stagflacji – zjawiska w ekonomii znanego jako toksyczny mix galopującej inflacji z zatrzymaniem wzrostu gospodarczego. Tymczasem, na rynku nieruchomości w Chicago wyraźnie widać znaki, iz wzrost osiągnął już wyżyny, kupujący coraz częściej decydują się nie pisać ofert na przecenione nieruchomości i wg. prognoz ekonomistów czeka nas zwrot w stronie bardziej zbalansowanego rynku, a wojny cenowe, z którymi do czynienia mieliśmy w ostatnich dwóch latach.

W najnowszym Domatorze o tym jak wyglądał będzie rynek w kolejnych kwartałach 2022, co zrobić można by zaoszczędzić na odsetkach stosując „rate lock”, a także inne rynkowe zabiegi stosowane w braków na rynku mieszkaniowym.

Komentują: Sergiusz „Sergio” Zgrzebski – Keller Williams Premiere Properties

Łukasz Majkut – Better Lending

 

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię