PayPal staje w obliczu procesu sądowego za konfiskację tysięcy dolarów ich klientów

Trzech użytkowników PayPal, dwóch z Kalifornii i jeden z Chicago, oskarżają firmę o bezprawne zajmowanie ich własności osobistej i łamanie przepisów.

Lena Evans, Roni Shemtov i Shbadan Akylbekov proponują pozew zbiorowy w imieniu wszystkich innych użytkowników, których konta zostały wcześniej zamrożone domagając się zwrotu skonfiskowanych pieniędzy, a także odszkodowania za straty moralne.

Lena Evans, jedna z powodów, która była użytkownikiem PayPala od 22 lat, powiedziała, że ​​strona internetowa skonfiskowała 26 984 USD z jej konta sześć miesięcy po tym, jak zostało zamrożone, nie wyjaśniając jej, dlaczego. Evans używała PayPala między innymi do kupowania i sprzedawania ubrań na eBayu.

 

Inna powódka, Roni Shemtov, powiedziała, że ​​PayPal przejął ponad 42 000 dolarów jej pieniędzy i nigdy nie otrzymała akceptowalnego powodu zamknięcia jej konta. Gdy skontaktowała się z firmą, otrzymała kilka różnych wyjaśnień. Jeden przedstawiciel klienta powiedział, że używała tego samego adresu IP i komputera, co inni użytkownicy Paypal, podczas gdy inny powiedział, że sprzedawała odzież do jogi po cenie od 20 do 30 procent niższej niż w sprzedaży detalicznej. Jeszcze inny przedstawiciel rzekomo powiedział, że to dlatego, że korzystała z wielu kont, czemu zaprzecza.

Shbadan Akylbekov, trzeci powód, powiedział, że PayPal przejął ponad 172 000 dolarów z jego konta, nie podając mu żadnego wyjaśnienia, dlaczego do tego doszło. Akylbekov wykorzystywał konto firmy, której właścicielem jest jego żona, do sprzedaży długopisów hialuronowych.

Po tym, jak pieniądze zniknęły z konta po sześciomiesięcznym zamrożeniu, PayPal rzekomo wysłał jego żonie list z informacją, że „naruszyła umowę użytkownika PayPal i zasady dopuszczalnego użytkowania, akceptując płatności za sprzedaż wypełniaczy do wstrzykiwań niezatwierdzonych przez FDA ”. PayPal w liście dodał, że pieniądze zostały pobrane z jej konta „z tytułu odszkodowań umownych wynikających z tych”.

Nie są to pierwsze przypadki kiedy to PayPal ogranicza konta i zamraża fundusze na sześć miesięcy lub dłużej.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię