Penthouse Johna Lennona na Manhattanie wystawiony na sprzedaż

Jeżeli marzysz, aby mieszkać w domu, w którym żył i pracował jeden z najpopularniejszych artystów wszechczasów, ta wiadomość jest dla ciebie.

Do sprzedania jest bowiem trzypoziomowe mieszkanie na Manhattanie w przeszłości należące do Johna Lennona. W wieżowcu przy 434 East 52 ulicy wybudowanym w 1928 roku, słynny członek zespołu The Beatles widział lecące nieopodal UFO, historię, którą opisał w wywiadzie dla Andy Warhola w 1974 roku. Ponadto na tarasie 33 letni wówczas Lennon odbył sesję zdjęciową dla Boba Gruena, którego praca (John Lennon w podkoszulku z napisem „New York City”) ozdobiła wywiad Warhola.

W 10 pokojowym penthousie znajdują się cztery sypialnie, tyle samo łazienek, kuchnia z najnowocześniejszym wyposażeniem, cztery kominki oraz olbrzymich rozmiarów taras widokowy z którego można oglądać panoramę Nowego Jorku. Wszystko to za jedyne pięć i pół miliona dolarów.

Warto dodać, że w tym okresie John Lennon pracował nad swoim piątym albumem solowym zatytułowanym „Walls and Bridges” a jego muzą była wówczas jego asystentka i kochanka w jednej osobie o imieniu May Pang.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię