Pierwszy jacht rosyjskiego oligarchy sprzedany na aukcji!

Fot. YouTube

Jak podaje Reuters, we wtorek, podczas aukcji zorganizowanej przez Sąd Admiralicji Gibraltaru w systemie zamkniętych ofert, sprzedano superjacht „Axioma”. 72,5-metrowa jednostka należała do rosyjskiego miliardera Dmitrija Pumpjańskiego, który został objęty zachodnimi sankcjami w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

„Axioma” jest pierwszym rosyjskim superjachtem, który został sprzedany na aukcji. Do licytacji zgłoszono w sumie 63 ofert. Oferty kupna były przekazywane drogą elektroniczną. Jak na razie nowy nabywca nie został przedstawiony publicznie jak również nie wiadomo ile zapłacił za swój nowy nabytek.

 

Suma uzyskana na aukcji zostanie przekazana na rzecz amerykańskiego banku inwestycyjnego JP Morgan, w którym oligarcha był zadłużony na ponad 20 milionów dolarów. Bank podał w oświadczeniu, że chce odzyskać jedynie należne mu pieniądze, natomiast pozostała część sumy która zostanie ze sprzedaży jachtu zostanie zadysponowana zgodnie z decyzję sądu w Gibraltarze.

58-letni Pumpjański, którego majątek szacuje się na 1,84 miliarda funtów, jest uważany za jednego z oligarchów „najbliższych Putinowi”.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię