Pogrzeb królowej. Trump nie został zaproszony. Biden będzie jechał autobusem!

8 września 2022 roku świat obiegła informacja o śmierci Królowej Elżbiety II. Jej wysokość zmarła w wieku 96 lat w Balmoral Castle w Szkocji, w otoczeniu najbliższych jej osób.

Angielska Monarchini panowała przez ponad 70 lat, co czyni ją najdłużej rządzącą głową państwa brytyjskiego.

 

Procedury ustalone w sprawie śmierci królowej angielskiej nakazują, aby pogrzeb odbył się 10 dnia po jej śmierci. Pogrzeb Królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września 2022 roku.

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu jej śmierci, Donald Trump zamieścił wzruszający wpis, w którym wraz ze swoją żoną Melanią złożył hołd nieżyjącej już królowej. Następnie na jego stronie internetowej pojawiła się seria 9 ich wspólnych zdjęć. Mimo wymownego gestu ze strony byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, nie dostąpi on zaszczytu brania udziału w królewskiej uroczystości pogrzebowej.

Na pogrzeb Królowej zaproszeni zostali jedynie obecni prezydenci poszczególnych państw, wraz ze swoimi małżonkami i partnerami. Świadczy to więc o tym, że mimo zapewnień Donalda Trumpa o bliskich kontaktach z jej wysokością, oraz zabiegania o zaproszenie na uroczystość, nie będzie miał on możliwości się na niej pojawić. Jak donoszą brytyjskie media, decyzja ta umotywowana jest ograniczoną przestrzenią, w której nie udałoby się pomieścić poprzedników Joe Bidena, a także przedstawicieli pozostałych państw.

 

Według informacji jednego z brytyjskich serwisów, uczestnicy ceremonii pogrzebowej Królowej Elżbiety II nie będą mogli korzystać z prywatnych pojazdów. Z tego względu wszyscy goście, łącznie z prezydentem Stanów Zjednoczonych — Joe Bidenem, będą musieli dostać się na pogrzeb w Opactwie Westminsterskim, przeznaczonym do tego celu autobusem.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię