Pomnik Elona Muska straszy pracowników Tesli?!

Prawie 5,5 tonowy pomnik Elona Muska przedstawiający jego głowę na rakiecie został dostarczony do głównej siedziby Tesli.

Kosztujący niemało, bo 600 tys dolarów, mierzy prawie 10 metrów. Twórcami tego, bardzo osobliwego dzieła sztuki, są Ashley Sansalone, Alec Wolvert i Richie Latimer wraz z zespołem entuzjastów. Stworzyli posąg w celu promowania kryptowaluty, Elon GOAT Token, z nadzieją, że uznanie ze strony Muska zwiększy wartość ich cyfrowego aktywa.

Wszystko wskazuje na to, że nie zdołali przykuć jego uwagi tak jak by tego chcieli. Samo „wyrzeźbienie” głowy, zaprojektowanej przez Kevina Stone’a w Kanadzie, zajęło prawie sześć miesięcy. Reszta posągu, aby przyspieszyć budowę, została zbudowana w Phoenix w Arizonie.

Społeczność Elon GOAT Token na Telegramie wyraziła rozczarowanie, że Elon Musk nie uznał ufundowanego przez fanów posągu z jego podobizną, jak również wyrazili frustrację z powodu braku odpowiedzi miliardera na Twitterze i „zdecydowanej akceptacji” projektu w momencie gdy posąg stanął przed siedzibą Tesli. „Zostaniemy tu tak długo, jak to możliwe” – powiedział Wolvert dziennikarzom. „Słyszałem nawet, że niektórzy mówili, że zamierzają się do niego przywiązać”.

Możemy również przeczytać kilka słów rozczarowania ze strony użytkowników Twittera.

„Zabawne, ile pieniędzy są gotowi wydać, mówiąc jednocześnie, że ludzie umierają z głodu i są bezdomni. Wydawanie tych wszystkich pieniędzy na coś, co nikogo nawet nie obchodzi.”

„600k mogło zostać wykorzystane, aby faktycznie komuś pomóc; co to mówi o świecie kryptowalut?”

„To dlatego, że Musk nie dba o nikogo. Nikogo poza pieniędzmi. Oczywiście nie zauważy ani nie zareaguje na to. Pieniądze na budowę tej głupiej rzeczy mogłyby pójść na cele charytatywne/ludzi w potrzebie/zabawki dla dzieci.”

„Nie mogę uwierzyć, jak wiele psychozy jest w codziennym społeczeństwie, ale mogę się całkiem dobrze zorientować, gdy tylko pojawi się post o Elonie Musku. Mogę przeczytać wszystkie wasze psychopatyczne komentarze. Mamy oczywiście problem ze zdrowiem psychicznym tutaj w USA. Szukajcie pomocy ludzie!”

Król kryptowalut – kim jest Sam Bankman-Fried

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię