Ponad milion nielegalnych migrantów próbowało przekroczyć granicę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy

Jak podaje FoxNews, ponad milion nielegalnych migrantów próbowało przekroczyć południową granicę w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku.

Pierwsze dwa miesiące tego roku biją poprzednie rekordy. Łączna liczba migrantów zatrzymanych na południowej granicy pod koniec zeszłego tygodnia wyniosła 1 008 217, wśród nich 87,8% stanowili samotni dorośli. Z 1 008 217 osób tylko 328 454 zostało natychmiast wydalonych. Liczby te przedstawiają tylko statystyki złapanych osób próbujących przekroczyć granicę nielegalnie.

Dla porównania podczas wszystkich 12 miesięcy 2021 roku ponad 1,7 miliona nielegalnych zostało zatrzymanych. W 2022 roku ponad 2,3 miliona.

Pomimo zatrważających statystyk, administracja Bidena twierdzi, że sytuacja poprawia się. Dane rządowe pokazują, że liczba migrantów zatrzymanych przez amerykańską straż graniczną po nielegalnym przekroczeniu południowej granicy spadła o około 40% w styczniu.

Urzędnicy uważają, że nowe środki systematycznie wprowadzane przez rząd działają i jeszcze bardziej zmniejszą nielegalne przejścia graniczne. Wśród nich wymieniane są humanitarny program zwolnień warunkowych, który każdego miesiąca pozwala 30 000 migrantów z czterech narodowości na wjazd do USA oraz nowe prawo sprawiające, że nielegalni imigranci, którzy przejechali przez inny kraj bez ubiegania się o azyl, nie będą kwalifikować się do otrzymania azylu w USA.

Prezydent Joe Biden w tegorocznym orędziu powiedział: „Problemy z granicami Ameryki nie zostaną rozwiązane, dopóki Kongres nie podejmie działań. Jeśli nie zatwierdzicie mojej kompleksowej reformy imigracyjnej, przynajmniej przyjmijcie mój plan dostarczenia sprzętu i funkcjonariuszy do zabezpieczenia granicy oraz drogę do obywatelstwa dla Dreamers, osób przebywających na statusie tymczasowym, robotników rolnych i niezbędnych pracowników”.

Przedstawiciele administracji dodają, że USA potrzebują szeroko zakrojoną reformę imigracyjną, w tym amnestię dla milionów nielegalnych imigrantów już przebywających w USA.

Kilka słów o tym, na co USA marnuje pieniądze

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię