Prezydent Duda spotkał się w Linden z Polakami

Foto: Facebook Kancelaria Prezydenta RP

17 Polaków mieszkających w USA otrzymało odznaczenia państwowe z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent spotkał się z Polakami w miejscowości Linden w stanie New Jersey.

To część wizyty Andrzeja Dudy w regionie nowojorskim.

Na spotkanie z prezydentem przyszło kilkuset Polaków z Linden, ale także z Nowego Jorku. Andrzej Duda otrzymał od burmistrza Linden symboliczne klucze do miasta. Odznaczył też 17 Polaków za ich działalność na rzecz miejscowej społeczności, a pięciu polonijnym instytucjom podarował polskie flagi.

Andrzej Duda dziękował Polakom za pielęgnowanie narodowych tradycji oraz kultury. “Wszyscy Państwo przykładacie na co dzień rękę do tego, aby polskość tutaj została utrzymana. Ogromnie za to dziękuję. Dziękuję rodzicom, którzy ponoszą codzienny trud wychowania dzieci, wychowania ich w polskości, którzy w domu uczą polskiego języka, którzy poświęcają się i wysyłają dzieci do polskich szkół” – mówił.

Foto: Facebook Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent zachęcał też mieszkających w Stanach Zjednoczonych rodaków do powrotu do Polski. “W Polsce jest bezpiecznie, jest spokojnie, mamy cały czas jeszcze bardzo wiele pięknej przyrody” – mówił prezydent.
Miasto Linden to jedno z większych skupisk Polonii w Stanach Zjednoczonych. Mieszka tutaj 15 tysięcy Polaków.

(iar)

Prezydentura Joe Bidena – Ocena chicagowskiej Polonii SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię