Prezydent Joe Biden podpisał 17 rozporządzeń

Joe Biden

W zaledwie kilka godzin po zaprzysiężeniu, 46. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zasiadł przy biurku w Gabinecie Owalnym Białego Domu, gdzie czekało na niego 17 rozporządzeń.

Pierwsze dotyczyło wprowadzenia obowiązku utrzymywania dystansu społecznego i noszenia maseczek w obiektach federalnych. Prezydent USA powołał podlegającego mu bezpośrednio koordynatora do spraw walki z pandemią koronawirusa. Joe Biden anulował też decyzję Donalda Trumpa o wycofaniu USA ze Światowej Organizacji Zdrowia, przywrócił ochronę przed dyskryminacją w miejscu pracy ze względu na orientację seksualną, przedłużył moratorium wstrzymujące spłatę pożyczek studenckich oraz zakaz zajmowania nieruchomości osób, które nie spłacają federalnych kredytów hipotecznych z powodu pandemii.

 

W kwestii imigracji Biden zwiększył ochronę przed deportacją dzieci nielegalnych imigrantów oraz anulował rozporządzenia przyjazdów do USA osób z niektórych, głownie muzułmańskich krajów.

 

Szereg podpisanych rozporządzeń dotyczy walki z globalnym ociepleniem. Stany Zjednoczone ponowienie przystąpiły do porozumienia klimatycznego z Paryża. Poza przystąpieniem do paryskiego porozumienia klimatycznego, Joe Biden przywrócił wyższe normy ochrony środowiska dla producentów samochodów i zawiesił zgodę na budowę rurociągu Keystone XL z Kanady a także cofnął część pozwoleń na wydobycie ropy i gazu w strefach ochrony środowiska na Alasce.

IAR/APP/Twitter

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię