Prezydent Trump postawiony w stan oskarżenia!

Donald Trump jako pierwszy amerykański prezydent został postawiony w stan oskarżenia o przestępstwo.

Grand Jury (Wielka Ława Przysięgłych) na Manhattanie uznała, że jest wystarczająco dowodów, aby oskarżyć byłego prezydenta o ponad 30 zarzutów związanych z oszustwami biznesowymi.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie Alvina Bragga od dłuższego czasu prowadziło dochodzenia w sprawie byłego prezydenta w związku z jego rzekomą rolą w „ukrytym systemie płatności pieniężnych”, czyli przekazywaniu łapówek oraz tuszowaniu tych płatności, które miały kupić milczenie gwiazdy filmów dla dorosłych (porno) Stormy Daniels.

 

Do łapówek miało dojść jeszcze przed wyborami w 2016 roku kiedy to podobno były prezydent zapłacił Daniels 130 000 USD za milczenie o ich domniemanych kontaktach seksualnych. Bragga dodał, że Stormy Daniels nie była jedyną osobą, która została opłacona za milczenie. Jak podał prokurator była modelka Playboya, Karen McDougal, podobno również miała z byłym prezydentem pozamałżeńskie kontakty seksualne, za milczenie o których została wynagrodzona kwotą 150 000 USD.

Po wydaniu oświadczenia przez biuro  prokuratora, Donald Trump oznajmił, że akt oskarżenia jest niczym innym jak „prześladowaniem politycznym i ingerencją w wybory na najwyższym poziomie w historii”. Trump w swojej wypowiedzi dodał, że „Demokraci kłamali, oszukiwali i kradli w swojej obsesji by 'dorwać Trumpa’, ale teraz zrobili coś nie do pomyślenia – postawili zarzuty kompletnie niewinnej osobie w rażącym akcie ingerencji wyborczej”.

Adwokat Donalda Trumpa, Alina Habba, zawtórowała prezydentowi swoją wypowiedzią twierdząc, że były prezydent jest „ofiarą skorumpowanej i zniekształconej wersji amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i historii. Zostanie usprawiedliwiony”.

Donald Trump odniósł się do oskarżenia jako polowania na czarownice: „Wierzę, że to polowanie na czarownice obróci się przeciwko Joe Bidenowi”. Dodał, że „Amerykanie dokładnie zdają sobie sprawę z tego, co robią tutaj radykalni lewicowi demokraci. Każdy może to zobaczyć. Tak więc nasz Ruch i nasza Partia – zjednoczona i silna – najpierw pokonają Alvina Bragga, a potem Joe Bidena, i wyrzucimy z urzędu każdego z tych Krzywych Demokratów, abyśmy mogli ZNOWU UCZYNIĆ AMERYKĘ WIELKĄ!”

Akt oskarżenia nie został jeszcze ujawniony. Prokuratorzy wyznali, że pracują nad sprowadzeniem byłego prezydenta na Manhattan co najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym tygodniu.

Partia Republikańska potępiła decyzję Grand Jury.

Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię