Problemy z personelem powodem zamkniętych basenów w Chicago

Z powodu braku ratowników, zarząd Chicago Park District zdecydował o przesunięciu otwarcia basenów z 24 czerwca na 5 lipca.

W mieście znajduje się 77 basenów, które wraz ze wzrostem temperatury stają się po prostu niezbędne.

Zarząd Park District poinformował, że priorytetem w tej chwili jest obsadzenie plaż. W maju Park District próbował bezskutecznie przyciągnąć ratowników premiami. Złagodzony został również wymóg stanowiący o tym, że ratownicy muszą być rezydentami miasta. To również nie przynosło oczekiwanego skutku.

 

„Te zachęty są w tym momencie zbyt późnym momentem” – powiedział radny 15. okręgu Raymond Lopez. „A za to, o co ich prosimy, nie możemy po prostu płacić naszym ratownikom płacy minimalnej z premią za podpisanie kontraktu w wysokości 600 dolarów”. Radny Lopez jest jednym z kilku radnych sfrustrowanych opóźnieniami, mówiąc, że dzieci z sąsiedztwa nie mają dokąd pójść w upale.

„Jedyną opcją, jaką im dajemy, jest otwarcie hydrantu przeciwpożarowego i powiedzenie im, aby pobawili się na ulicy, ponieważ miasto nie zaplanowało lata i otwarcia naszych basenów na czas” – powiedział.

Tymczasem Park District twierdzi, że potrzebuje 300 dodatkowych ratowników, aby otworzyć baseny w docelowym terminie w lipcu.

„Nie możemy zrezygnować z dawania wszystkim naszym mieszkańcom możliwości korzystania z basenu. Niestety, jeśli nie będziemy mieć wystarczającej liczby ratowników, aby otworzyć baseny, to będzie trudne lato” – powiedział Escareno. Niedobór ratowników przypisywany jest po części pandemii, kiedy wiele basenów zostało zamkniętych dla młodych ludzi.

Obecna stawka godzinowa ratowników wynosi 15,88 USD za godzinę.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię