Producent mięsa z Illinois wycofuje ponad 2000 funtów mielonej wołowiny

Firma Weinstein Wholesale Meats z siedzibą w Forest Park w Illinois wycofuje około 2122 funtów mielonej wołowiny. Wołowina ta może być skażona obcym materiałem, które są opisane jako „kawałki białego neoprenu”.

Skażone mięso, opisane jako kotleciki z wołowiny karmionej trawą, zostało wyprodukowane 14 marca 2023 roku i jest sprzedawane na terenie całego kraju.

Wycofany produkt był dostarczany w opakowaniach o wadze 10,7 uncji z napisem „100% Grass Fed & Finished Beef Burger Patties, 85% Lean/ 15% Fat.” Produkt oznaczony jest również numerem „Est. 6987” wewnątrz znaku kontroli USDA.

Przedstawiciel U.S. Department of Agriculture (USDA) podał, że Weinstein Wholesale Meats został ostrzeżony o problemie po otrzymaniu skarg konsumentów, którzy twierdzili, że znaleźli biały materiał „podobny do gumy” w mielonej wołowinie.

Food Safety and Inspection Service (FSIS) dodaje, że konsumenci powinni sprawdzić lodówki oraz zamrażarki, aby ustrzec się przed spożyciem zanieczyszczonego mięsa. Firma Weinstein Wholesale Meats współpracuje z FSIS i zakończyła wewnętrzny przegląd placówki Forest Park w celu wdrożenia „działań naprawczych”. Przedstawiciel firmy powiedział w oświadczaniu, że „firma jest zaangażowana w produkcję wysokiej jakości i bezpiecznej żywności dla naszych klientów”.

Klienci, którzy mają wycofywany produkt w zamrażarce lub lodówce, powinni go natychmiast wyrzucić lub zwrócić. USDA doradza konsumentom zaniepokojonym możliwością urazu lub choroby po spożyciu skażonego mięsa, aby skontaktowali się z lekarzem.

Konsumenci, którzy mają pytania dotyczące wycofania, mogą skontaktować się z Nicole Schumacher, dyrektorem ds. Marketingu, Pre Brands LLC, pod numerem 844-773-3663 lub pod adresem reachus@eatpre.com.

Jakie są najzdrowsze rodzaje mięsa i ryb?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię