RAM wycofuje z rynku prawie półtora miliona samochodów

Jak podaje serwis CBS News, Ram Trucks wycofuje z rynku około półtora miliona samochodów. Powodem tej decyzji jest niemożność domknięcia tylnych drzwi, co wywołuje ryzyko wysypywania się ładunku na powierzchnię drogi.

Wycofane zostaną modelowe egzemplarze aut typu pickup 1500, 2500, oraz 3500. Wyprodukowano je w latach 2019 – 2022.

Firma (znana dawniej jako Fiat Chrysler) oświadczyła, że wykryta została wada techniczna. ​​Listwy zaczepowe na pickupach prawdopodobnie nie zostały ustawione w jednej linii, co uniemożliwia całkowite zamknięcie. Stellantis utrzymuje, że nie posiada żadnych informacji, czy wydarzyły się jakieś wypadki będące następstwem tej wady technicznej.

Większość wycofanych samochodów znajduje się na terenie Ameryce Północnej.
Dealerzy mają sprawdzić wyrównanie zaczepu tylnej klapy i w razie potrzeby go wyregulować. Klienci będą powiadamiani o postępach prac od 27 stycznia przyszłego roku. Równocześnie Stellantis apeluje, by właściciele aut każdorazowo upewniali się, że ładunek został zabezpieczony.

Jak poinformowała firma, pickupy z wielofunkcyjnymi drzwiami tylnymi, z czujnikami ostrzegającymi kierowców o niezabezpieczonej tylnej klapie, oraz model Ram 1500 Classic nie zostały uwzględnione na liście aut wycofanych z rynku.

Ram to znany producent pickupów i samochodów dostawczych z siedzibą w Auburn Hills w USA. Początek jego działalności przypada na rok 2010. Wspomniany już wcześniej Ram 1500 trafił do sprzedaży w Polsce w 219 roku jako najmniejszy oryginalny model marki Ram i jedyny oferowany w naszym kraju ze względu na dopuszczalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3500 kg. Samochód był oferowany w pięciu wersjach wyposażenia i dwóch odmianach nadwoziowych, czyli z kabiną przedłużoną Quad Cab oraz czterodrzwiową Crew Cab.

Samochody tego typu dotychczas były kojarzone głównie z rynkiem amerykańskim, jednak w ostatnich latach zdobyły rosnącą popularność w Polsce. Głównym tego powodem są korzystne przepisy podatkowe (możliwość odliczenia VAT), a także coraz większa atrakcyjność wizualna.

Czy jesteśmy bezpieczni w czasie burzy w samochodzie?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię