Restrykcje na podróżnych z Chin. Zrzeszenie linii lotniczych w opozycji

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) skrytykowało restrykcje nakładane na podróżnych z Chin związane z rozprzestrzenianiem się zakażeń na Covid-19.

W oficjalnym oświadczeniu dyrektor generalny IATA Willie Walsh napisał, że jest zawiedziony ponownym wprowadzeniem restrykcji, które w ciągu ostatnich trzech okazały się nieskuteczne w walce z pandemią.

„Kilka krajów ponownie wprowadziło testy i restrykcje dla podróżnych z Chin. Badania przeprowadzone wraz z pojawieniem się wariantu Omikron wskazują, że takie działania są nieskuteczne i nie wpływają na tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Obecnie posiadamy narzędzia kontroli zakażeń i nie musimy stosować nieefektywnych metod, które niszczą gospodarkę i przyczyniają się do utraty miejsc pracy” – czytamy w oświadczeniu Williego Walsha.

Wezwał on kraje, które wprowadziły już ograniczenia, do zrewidowania swojej polityki zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, która odradza podobne restrykcje.

Według danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych w miesiącach ubiegłego roku liczba biletów lotniczych sprzedawanych na cały świecie była jedynie o 20 procent niższa niż przed pandemią Covid-19.

IAR

Jak zaplanować wycieczkę z małym budżetem?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię