Rewolucja w mapach Google. Będą pokazywać najtańsze drogi?

Już wkrótce w aplikacji Google Maps zobaczysz szacowaną stawkę opłaty drogowej do miejsca docelowego, zanim zaczniesz swoją trasę. Informacje te będą pochodziły z lokalnych urzędów poboru opłat drogowych.

Aplikacja będzie brać pod uwagę również takie czynniki, jak koszt korzystania z karnetu lub innych metod płatności, dzień tygodnia i przewidywany koszt opłaty drogowej w momencie przekroczenia opłaty drogowej. Ta opcja pozwoli na wybranie najbardziej dogodnej lub najtańszej trasy.

 

Jeśli na Twojej trasie dostępna będzie trasa wolna od opłat drogowych, aplikacja pokaże Ci taką opcję. Należy kliknąć w trzy kropki w prawym górnym rogu wskazówek w Mapach Google, aby wyświetlić opcje trasy i wybrać “Unikaj opłat drogowych”.

Jazda po nieznanych drogach może być stresująca – zwłaszcza jeśli podróżujesz nocą lub samochodem pełnym ludzi. Google Maps planuje rozszerzać aplikację o nowe, bogate szczegóły. Wkrótce zobaczysz sygnalizację świetlną i znaki stop na trasie wraz z ulepszonymi szczegółami, takimi jak kontury budynków i zabytki. W wybranych miastach można uzyskać bardziej szczegółowe informacje, takie jak kształt i szerokość drogi, w tym linie środkowe i wyspy. Możesz lepiej zrozumieć, gdzie się znajdujesz i zmniejszyć prawdopodobieństwo zmiany pasa ruchu w ostatniej chwili lub przegapienia zakrętu.

 

Nowa mapa nawigacyjna rozpocznie się w najbliższych tygodniach dla wybranych krajów na Androida, iOS, Android Auto i CarPlay.

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię