Rivian wycofuje z amerykańskich dróg swoje auta z powodu… luźnej śruby

Fot. rivian.com

Rivian Automotive, producent elektrycznych samochodów typu truck i SUV, z siedzibą w Irvine w Kalifornii, wycofuje prawie wszystkie pojazdy, które do tej pory firma dostarczyła swoim klientom. Powód – luźna śruba.

Ta luźna śruba jest bardzo ważna, gdyż łączy przedni górny wahacz pojazdu ze zwrotnicą. Dyrektor generalny Rivian RJ Scaringe w liście do właścicieli pojazdów napisał: „Jeśli doświadczysz nadmiernego hałasu, wibracji lub szorstkości przedniego zawieszenia lub zmiany w działaniu układu kierowniczego, powinieneś natychmiast do nas zadzwonić”.

Prawie 13 000 pojazdów zostaje wstrzymanych i wycofanych z jazdy po drogach do momentu, aż śruba zostanie dokręcona.

 

Przedstawiciele firmy  twierdzą, że ​​naprawa zajmie tylko kilka minut. Firma spodziewa się, że naprawa wszystkich z nich zakończy się w ciągu około 30 dni w utworzonych na te potrzeby tymczasowych – mobilnych miejscach naprawczych.

Rivian produkuje elektrycznego pickupa R1T, SUV R1S oraz elektryczne samochody dostawcze dla firmy Amazon, który jest największym inwestorem Rivian.

W tym roku to już trzecie wycofanie pojazdów zainicjowane przez Rivian. Około 200 pojazdów firma wycofała w maju z powodu problemu związanego z zaczepami pasów bezpieczeństwa. W sierpniu kolejne około 500 pojazdów z powodu problemu z poduszkami powietrznymi.

 

Zakład produkcyjny Rivian znajduje się w miejscowości Normal w Illinois. Firma ma również plany otwarcia zakładu produkcyjnego w stanie Georgia. Dodatowo Rivian prowadzi rozmowy z Mercedesem w sprawie wspólnych inwestycji w produkcję elektrycznych aut typu van w Europie.

ZJ

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię