Rolex zaczyna sprzedawać zegarki. Z drugiej ręki

Rolex to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek zegarków na świecie. Produkty te od dawna wzbudzają wiele emocji. Dla wielu są oznaką luksusu i niezawodności.

Marka sama w sobie jest niezwykle ceniona, a jej popularność mimo upływu czasu nie maleje. Dla wielu Rolex to szczyt marzeń, jednak nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić. Dla potencjalnych nabywców duże znaczenie może mieć fakt, że firma wchodzi na rynek produktów używanych, co oznacza, że zegarki Rolex mogą być w zasięgu ręki większej ilości klientów.

Rolex zaczyna sprzedawać zegarki z drugiej ręki

Rzadko spotyka się takie posunięcie firmy dotyczące sprzedaży produktów używanych wysokiej klasy z tak zwanej drugiej ręki. W przypadku zegarków jest to dosłownie produkt z drugiej ręki, jednak certyfikowany i oczywiście w pełni sprawny.

Sprzedaż używanego towaru nie oznacza bowiem, że jest on gorszy, lub ustępujący w jakości produktowi nowemu. Szwajcarska firma uruchomiła „Program certyfikowanych urządzeń używanych” dla zegarków, które mają co najmniej trzy lata i zgodnie z podaną informacją prasową , klienci mogą teraz kupić używany model za pośrednictwem Bucherer, oficjalnego sprzedawcy marki, w sześciu krajach europejskich. To bardzo duże zmiany zważywszy na spadek sprzedaży produktów marki Rolex w ostatnich miesiącach. Zegarki używane zostaną opatrzone dwuletnią gwarancją, co jest zmianą w odniesieniu do zegarków nowych, których gwarancja rozciąga się na pięcioletni okres używania.

Pomysł wydaje się bardzo trafiony i napawa optymizmem wielu potencjalnych przyszłych nabywców. Ceny mogą być bowiem bardzo konkurencyjne w porównaniu do produktów nowych, które mimo, że ich ceny spadły w ostatnim roku, jednak dla wielu są poza zasięgiem finansowym. Konkurowanie z Rolexem nie jest zadaniem łatwym, jednak niektóre firmy z tej branży będą zmuszone także obniżyć ceny, aby móc stawać w szranki z tą popularną firmą.

Posiadanie zegarka marki Rolex to wciąż oznaka prestiżu i zamożności i oznaka bycia wyjątkowym.

Coraz mniej osób odkłada na konta emerytalne

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię