Ron DeSantis ogłosił kandydaturę na prezydenta USA

Fot. Twitter @GovRonDeSantis

Na platformie Twitter, gubernator Florydy, Ron DeSantis, ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta USA w wyborach 2024 roku.

Podczas rozmowy z właścicielem Twittera – Elonem Muskiem i inwestorem technologicznym Davidem Sacksem, DeSantis powiedział: „Kandyduję na prezydenta Stanów Zjednoczonych, aby poprowadzić nasz wielki amerykański powrót.” Dodał, że „wiemy, że nasz kraj zmierza w złym kierunku. Widzimy to na własne oczy. I czujemy to w kościach”.

W swoim przemówieniu, Gubernator uderzył bezpośrednio w Bidena mówiąc, że jest zbyt słaby, aby prowadzić kraj, dodając, że Biden jest prezydentem lewicowych aktywistów. Poczynił również kilka aluzji w kierunku Donalda Trumpa, mówiąc, że „rządzenie to nie rozrywka, nie budowanie marki ani sygnalizowanie cnót”. W rozmowie z Muskiem i republikańskimi działaczami poruszył tematy inflacji, kryptowalut, szczepień, ekonomii, konstytucji.

Ogłoszenie jego kandydatury nie obyło się bez problemów. Jego wystąpienie zostało wielokrotnie przerwane przez różne problemy techniczne, które opóźniły czas rozpoczęcia transmisji. Wykorzystali to jego przeciwnicy.

Karoline Leavitt, rzeczniczka Make America Great Again Inc., super PAC Trumpa, w oświadczeniu powiedziała, że „nieudane ogłoszenie kampanii Rona DeSantisa to kolejny przykład tego, dlaczego nie jest on po prostu gotowy do tej pracy. Stawka jest zbyt wysoka, a walka o ocalenie Ameryki jest zbyt krytyczna, by postawić na nowicjusza, który najwyraźniej nie jest gotowy”.

Trump na swojej stronie Truth Social dodał: „Wow! Uruchomienie DeSanctus TWITTER to KATASTROFA! Cała jego kampania zakończy się katastrofą. ZOBACZYCIE!”.

Trump zareagował na ogłoszenie rywala serią wpisów na swoim portalu społecznościowym, przekręcając jego imię na „Rob DeSanctimonious”.

Rob”, mój czerwony guzik jest większy, lepszy, silniejszy i działa (prawda!), twój nie

— napisał były prezydent.

Biuro DeSantis twierdzi, że problemy techniczne spowodowany były zalogowaniem się zbyt dużej liczby słuchaczy i nie odstraszyły jego zwolenników. Przedstawiciele DeSantisa twierdzą, że zebrali 1 milion dolarów online w ciągu pierwszej godziny po ogłoszeniu kandydatury.

Ogłaszając kandydaturę, DeSantis oparł się na swoim dorobku jako gubernator Florydy: „Trzymaliśmy linię, gdy wolność wisiała na włosku. Pokazaliśmy, że możemy i musimy ożywić Amerykę. Na Florydzie mówimy wyraźnie, że nigdy, przenigdy nie poddamy się kulturze woke.”

DeSantis dołączył do pięciu innych republikańskich kandydatów – byłej ambasador ONZ Nikki Haley, senatora Tima Scotta z Południowej Karoliny, byłego gubernatora Arkansas Asa Hutchinsona, przedsiębiorcy biotechnologicznego Viveka Ramaswamy’ego oraz byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Najbogatsi prezydenci Stanów Zjednoczonych

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię