Ron DeSantis rozpoczął przygotowania do kampanii prezydenckiej 2024? Co na to Donald Trump?

Fot. Twitter @GovRonDeSantis

Media od miesięcy spekulują, że Ron DeSantis po spektakularnej wygranej w wyborach gubernatorskich w listopadzie zeszłego roku  będzie próbował swoich sił w najbliższych wyborach prezydenckich.

Do dziś, ku rozpaczy wielu, DeSantis nie ogłosił swojej kandydatury. Ale jak podaje Washington Post jego doradcy zrobili to za niego wykonując pierwsze dwa kroki wskazujące, że zespół polityczny DeSantisa kładzie podwaliny pod ogólnokrajową kampanię.

Doradcy DeSantis udali się do Iowa i New Hampshire, dwóch z czterech kluczowych stanów przedwyborczych gdzie  rozpoczęli sondowanie pracowników. W rozmowie z Washington Post, Bill Bowen, delegat Partii Republikańskiej w New Hampshire, powiedział, że w jego stanie entuzjazm dla kampanii DeSantis jest wysoki. „Jestem przekonany, że w New Hampshire istnieje dobra sieć partyjnych ludzi, którzy szybko przeprowadzą bardzo skuteczną kampanię DeSantis”, dodał.

Według Washington Post, drugim znaczącym krokiem są dwa nazwiska wśród zespołu politycznego DeSantisa znane na amerykańskiej scenie politycznej.
Osoby z wewnętrznego kręgu Gubernatora podały, że Phil Cox i Generra Peck są zaangażowani w rozmowy na temat kampanii prezydenckiej 2024. Peck odegrała kluczową rolę w zeszłorocznym sukcesie DeSantis. Kierowała ona codziennymi operacjami jego kampanii reelekcyjnej na gubernatora w 2022 roku. Cox natomiast jako kierownik i główny strateg od lat zaangażowany jest w kampanie wyborcze wielu republikańskich kandydatów.

Wszystkie dotychczasowe badania pokazują DeSantisa jako faworyta w wyborach prezydenckich 2024. Ostatnie sondaże wskazują, że DeSantis, który jest uważany za głównego rywala Donalda Trumpa w nominacji GOP, wyprzedza nie tylko byłego prezydenta oraz również Joe Bidena.

Trump, który ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta po listopadowych wyborach nie kryje swojego niezadowolenia z potencjalnych aspiracji prezydenckich DeSantisa.

Były prezydent od miesięcy wygraża, że wyciągnie światło dzienne wszystkie znane mu brudy na temat DeSantisa: „Jeśli rzeczywiście będzie kandydował, powiem wam o nim rzeczy, które nie będą zbyt pochlebne. Wiem o nim więcej niż ktokolwiek poza być może jego żoną, która tak naprawdę kieruje jego kampanią”.

 

Eksperci twierdzą, że o nominację GOP będą również walczyć między innymi gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem, gubernator Wirginii Glenn Youngkin i była ambasador przy ONZ Nikki Haley.

ZJ

Najpopularniejsze teorie spiskowe Ameryki

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię