Rozpoczynają się badania nad szczepionką skojarzoną mającą chronić przed COVID-19 i grypą

badania

Firmy farmaceutyczne Pfizer Inc. i BioNTech SE łączą siły w badaniach nad nową szczepionką. Nowa szczepionka ma chronić przed COVID-19 i grypą.  Nowa szczepionka testowana jest na 180 osobach w wieku od 18 do 64 lat w USA.

Nowa szczepionka składa się z zastrzyku przypominającego Omicron i zastrzyku przeciwko grypie mRNA produkowanego przez firmę Pfizer.

prowadzone badanie ma ocenić, czy i jak szczepionka skojarzona jest tolerowana, jak wysoką ma zdolność  odpowiedzi przez układ odpornościowy oraz jej stopień bezpieczeństwa.

Annaliesa Anderson, dyrektor naukowy firmy Pfizer, w oświadczeniu napisała, że „elastyczność i szybkość wytwarzania technologii mRNA pokazały, że jest ona dobrze dostosowana do innych chorób układu oddechowego. Pfizer jest dumny z naszej ciągłej pracy nad zbadaniem potencjału ochrony przed grypą i COVID-19 za pomocą jednej szczepionki skojarzonej, która naszym zdaniem może uprościć praktyki szczepień przeciwko tym dwóm patogenom układu oddechowego, potencjalnie prowadząc do lepszego przyjmowania szczepionek na obie choroby”.

Pierwsi uczestnicy badania otrzymali szczepionkę w tym tygodniu.

Moderna Inc. nie pozostaje w tyle i już podjęła współpracę z Novavax nad stworzeniem szczepionki również zdolnej do zwalczania COVID-19 i grypy jednocześnie.

ZJ

Wirtualne szpitale

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię