Rozpowszechniasz mity o szczepionkach? Facebook usunie twoje konto

Facebook zaostrza zasady walki z dezinformacją na temat szczepionek. Platforma rozszerzyła listę fałszywych informacji na temat wirusa i szczepionek. Za rozpowszechnianie obalonych informacji będzie grozić usunięcie konta.

Platforma będzie usuwać wpisy, które obejmą twierdzenia, że szczepionki są toksyczne, niebezpieczne lub powodują autyzm, a COVID-19 jest wirusem stworzonym przez człowieka. Facebook ostrzegł, że będzie usuwać grupy i konta, które wielokrotnie złamią tę zasadę. Nowa polityka wejdzie w życie ze skutkiem natychmiastowym, koncentrując się w pierwszej kolejności na grupach, stronach, a dopiero później na pojedynczych wpisach użytkowników.

 

Już w grudniu Facebook zaczął usuwać rozpowszechnianie teorii spiskowych na temat koronawirusa – głoszących m.in. że wirus powstał w laboratorium a szczepionki na COVID-19 są szkodliwe. Jednak nadal spora grupa kont nadal szerzy tego typu informacje.

Dodatkowo gigant zadeklarował, że pomoże użytkownikom dowiedzieć się, gdzie i kiedy mogą otrzymać szczepionkę na Covid- 19. Przekaże 120 milionów dolarów kredytu na reklamy „aby pomóc ministerstwom zdrowia, organizacjom pozarządowym i agencjom ONZ dotrzeć do miliardów ludzi na całym świecie ze szczepionką na COVID-19 i profilaktyką”.

Firma zamierza wykorzystać również swoje systemy, aby przekierować użytkowników do godnych zaufania platform poświęconych koronawirusowi i szczepionce. Platforma zapewnia, że przy tworzeniu nowego regulaminu weszła we współpracę z WHO. „Kiedy ludzie szukają treści związanych ze szczepionkami lub COVID-19 na Facebooku, promujemy odpowiednie źródła, aby przekazać ludziom informacje od ekspertów” – powiedziała firma.

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię