Sobowtóry Putina – czy Władimir Putin żyje? Ukraiński wywiad wojskowy nie jest pewien.

W wywiadzie dla The Mail, generał dywizji Kyryło Budanow i szef wywiadu wojskowego Ukrainy, powiedział, że wywiad wie o istnieniu trzech sobowtórów Putina. Czego szpiedzy nie są pewni to czy prawdziwy prezydent Rosji nadal żyje.

„Wiemy konkretnie o trzech osobach, które się pojawiają, ale ilu ich jest, nie wiemy. Wszyscy mieli operację plastyczną, aby wyglądać jak Putin. Pytanie brzmi, czy prawdziwy Putin nadal żyje?”.  Każdy sobowtór przeszedł operację plastyczną, aby jak najbardziej upodobnić się do Putina. Jednak operacje nie pomogły w 100 procentach.

Generał Budanow wyjaśnił co wyróżnia sobowtóry od prawdziwego Putina: „Jedyną rzeczą, która zdradza sobowtóry to ich wzrost. Jest to widoczne na filmach i zdjęciach. Również gestykulacja, mowa ciała i małżowiny uszne, ponieważ są one wyjątkowe dla każdej osoby”.

Od rozpoczęcia wojny w lutym tego roku, 70-letni przywódca Rosji, pojawił się w wielu wystąpieniach telewizyjnych i przemowach radiowych. Szpiedzy jednak uważają, że wystąpienia Putina w mediach prawdopodobnie zostały wcześniej nagrane.

 

Wiadomo, że Putin wykorzystywał sobowtóry w przeszłości kiedy był chory.

Budanov spekuluje, że Putin może być tak bardzo chory, że nie podejmuje już kluczowych decyzji, albo już dawno nie żyć. Spekulacje oparte są na podstawie decyzji jakie podejmowane są przez Kreml. Budanov nazwał je katastrofalnymi: „niezależnie od tego, jak zły był Putin w przeszłości, nie był idiotą, strategia inwazji Rosji nie kieruje się żadną logiką”.

Pierwsze pogłoski o śmierci Putina pojawiły się już w maju kiedy to szpiedzy MI6, stwierdzili, że wystąpienia Putina są sfabrykowane.
MI6 w rozmowie z Daily Star podało, że Putin jest poważnie chory, najprawdopodobniej na raka krwi,  „Putin jest bardzo chory, a kiedy umrze, jego śmierć będzie utrzymywana w tajemnicy przez tygodnie, jeśli nie miesiące. Istnieje również możliwość, że już nie żyje.”

Agenci MI6 dodali, że „Putin jest szefem niewielkiej grupy wysokich urzędników, którzy są wobec niego całkowicie lojalni. Jego koledzy boją się, że po ogłoszeniu jego śmierci może nastąpić zamach stanu na Kremlu i rosyjscy generałowie będą chcieli wycofać się z Ukrainy. Wiadomość o śmierci Putina sprawi, że będą bezsilni i bezbronni, więc mają żywotny interes w powiedzaniu, że Putin żyje – podczas gdy może być odwrotnie”.

Generał Budanow jest przekonany, że nie tylko Ukraina wygra tę wojnę, ale Putin, jeśli nadal żyje, zostanie odsunięty od władzy, co pozwoli Rosji odbudować kraj „z innym przywództwem, z innymi granicami”.

ZJ

Kluczowe momenty w karierze i życiu Władimira Putina

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię