Sprzedaż najpopularniejszych amerykańskich cukierków stoi pod znakiem zapytania w Kalifornii.

Nowa ustawa może wprowadzić zakaz sprzedaży najpopularniejszych amerykańskich cukierków w Kalifornii.

Ustawodawcy z Kalifornii pracują nad nową ustawą zakazujących używania i sprzedaży niektóry toksycznych chemikaliów używanych do produkcji wielu popularnych cukierków w Stanach Zjednoczonych.

 

Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona, w Kalifornii sprzedaż jednych z najpopularniejszych amerykańskich cukierków zostanie zabroniona, wśród nich Skittles i Nerds.

Ustawa AB 418 zaprojektowana przez demokratycznego członka zgromadzenia reprezentującego Woodland Hills, Jesse Gabriela „zakazuje sprzedaży, produkcji i dystrybucji żywności zawierającej chemikalia, które są powiązane z zagrożeniami dla zdrowia, w tym rakiem, problemami behawioralnymi u dzieci, szkodliwym wpływem na zdrowie reprodukcyjne i uszkodzeniem układu odpornościowego.”

Nowa ustawa w szczególności kładzie nacisk na czerwony barwnik nr 3, dwutlenek tytanu, bromian potasu, bromowany olej roślinny i propyloparaben. Wszystkie są od lat zakazane w Unii Europejskiej, a niektóre nawet w Chinach.
„Kalifornijczycy nie powinni się martwić, że żywność, którą kupują w pobliskim sklepie spożywczym, może być pełna niebezpiecznych dodatków lub toksycznych chemikaliów,” napisał w komunikacie prasowym Jesse Gabriel. Dodał, że jeśli AB 418 zostanie zatwierdzona, „naprawi ona niepokojący brak nadzoru federalnego i pomoże chronić nasze dzieci, zdrowie publiczne i bezpieczeństwo naszych dostaw żywności”.

Jak podaje biura Gabriela dodatki do żywności, których dotyczy ustawa AB 418, to tylko mała cząstka wśród tysięcy chemikaliów dodawanych do żywności sprzedawanej w USA. Chemikalia te dodawane są, aby żywność była trwalsza oraz smakowała i wyglądała lepiej. Jednak w Europie, gdzie powyższe pięć toksycznych chemikaliów jest zabronione, amerykańscy producenci sprzedają swoje produkty bez ich dodawania. Europejskie Skittles nie zawierają toksycznych chemikaliów tak jak te sprzedawane w USA.

Gabriel twierdzi, że jego celem nie jest wprowadzenie zakazu sprzedaży cukierków w Kalifornii. „Uwielbiam Skittles. Uwielbiam Wild Berry Skittles. Jem je cały czas. Istnieje 0% szans, że faktycznie doprowadzi to do zakazu sprzedaży Skittles. Wszystko, czego chcemy, aby firmy zrobiły, to zmieniły swoje receptury w taki sam sposób, jak zrobiły to w Europie, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Brazylii i innych krajach, które zakazały stosowania tych chemikaliów”.

 

Ustawie sprzeciwiają się między innymi American Chemistry Council i National Confectioners Association. American Chemistry Council twierdzi, że istniejące przepisy są wystarczające, aby zapewnić, że żywność jest bezpieczna, a nowa ustawa stanowi „zbyt szerokie i niepotrzebne obciążenie dla konsumentów, producentów i organów regulacyjnych”.

W zeszłym roku jeden z mieszkańców Kalifornii próbował pozwać firmę Mars Wrigley producenta Skittles za to, że „nie nadają się do spożycia przez ludzi”, ale pozew został odrzucony przez sąd federalny.

Więcej na temat ustawy AB 418 można przeczytać na stronie Jesse Gaabriel https://a46.asmdc.org/press-releases/20230222-assemblymember-jesse-gabriel-introduces-first-nation-legislation-ban-sale

20 zastosowań saszetek z pudełek do butów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię