Stało się! Elon Musk już nie jest najbogatszym człowiekiem na świecie!

Ekscentryczny przedsiębiorca będący jednocześnie twarzą Tesli i zamieszany w aferę  Twittera spadł na drugie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Jak donosi magazyn Forbes, Elon Musk ustąpił zaszczytnego miejsca francuskiemu miliarderowi Bernardowi Arnault. Aktualna lista została opublikowana we wtorkowy poranek.

Nowy, otwierający listę bogacz jest prezesem paryskiego koncernu produkującego dobra luksusowe – LVMH. Jego majątek jest wyceniany na 187.1 miliarda dolarów. Szacuje się, że majątek Muska jest aktualnie wart 181.3 milarda dolarów. Bogactwo Elona w dużej mierze jest związane z akcjami Tesli, które w poniedziałek straciły około 6.3% swojej wartości. Forbes na początku roku wycenił majątek prezesa Tesli na 304.2 miliarda dolarów, co oznacza że jego majątek spadł o kwotę przewyższającą majątek osoby zajmującej czwarte miejsce na liście bogaczy – Jeffa Bezosa (założyciela Amazona).

Utrata zaufania inwestorów akcji Tesli w głównej mierze związana jest z przejęciem przez Elona platformy społecznościowej Twitter za 44 miliardy dolarów, co skutkowało kilkoma niestabilnymi miesiącami dla akcji producenta samochodów elektrycznych. Wartość akcji Tesli jest aktualnie o 60% niższa niż na początku roku i możliwe, że dalej będzie spadać.

Jednakże według rankingu Bloomberga stosującego nieco inne metody śledzenia bogactwa ludzi na świecie, Elon Musk wciąż zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Jednakże także i w tym rankingu francuski miliarder jest tuż o krok od przejęcia listy, gdyż różnica pomiędzy majątkiem Arnaulta, a majątkiem Muska wynosi „zaledwie” milard dolarów. Według danych Bloomberga, fortuna Muska zmalała o 103 miliardy dolarów. To prawie równowartość majątku założyciela Oracle, Larry’ego Ellisona, którego majątek netto wynosi 103,9 miliarda dolarów i który obecnie jest siódmym najbogatszym człowiekiem na świecie według magazynu Forbes.

Król kryptowalut – kim jest Sam Bankman-Fried

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię