Straż graniczna odnotowała ogromny wzrost nielegalnej imigracji w zeszłym miesiącu

Straż graniczna podaje, że ponad 66 000 nielegalnych imigrantów przechytrzyło agentów i dostało się do USA w październiku tego roku. Według danych średnio ponad 2000 nielegalnych imigrantów przechodziło granicę każdego dnia w październiku unikając agentów.

 

„Wierzę, że 66 000 to najwięcej ucieczek, jakie kiedykolwiek mieliśmy”, powiedział przewodniczący Narodowej Rady Straży Granicznej, Brandon Judd, w wywiadzie dla DCNF. Judd dodał, że Straż Graniczna nie ma wystarczającej liczby agentów: „Nie mamy wystarczającej liczby agentów w terenie. Mamy zbyt wielu agentów zajmujących się obowiązkami administracyjnymi. Polityka Bidena zmusza agentów do zwolnienia osób przebywających w areszcie. Innymi słowy, za każdym razem, gdy wypuszczasz ludzi z aresztu, nagradzasz ich”.

Straż graniczna ma również dobrą wiadomość. Około 205 000 nielegalnie próbujących przekroczyć granicę osób udało się przechwycić w zeszłym miesiącu.

W zeszłym roku około 50 000 osobom miesięcznie udawało się uciec przed agentami straży granicznej. Jak pokazują dane Border Patrol tegoroczny październik był najbardziej aktywny w nielegalnych przejściach granicy od lat.

We wrześniu w jednym z wywiadów Kamala Harris powiedziała, że granica jest bezpieczna: „Granica jest bezpieczna, ale mamy też zepsuty system imigracyjny, w szczególności w ciągu ostatnich czterech lat przed naszym przybyciem i trzeba go naprawić”.

Liczba ta nie obejmuje imigrantów zatrzymanych w portach wejścia przez Biuro Operacji Terenowych CBP. Średnio na tych przejściach miesięcznie zatrzymywanych jest kolejne 15 000 osób. Oznacza to, że ​​rzeczywista całkowita liczba zatrzymań nielegalnych imigrantów jest wyższa niż 205 000.

ZJ

Kradzież tożsamości syntetycznej – wyjaśniamy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię