Studio Disneya przekłada premiery filmów!

Walt Disney Co. zamknął produkcję i opóźnił szereg filmów Marvela po odejściu reżysera Blade’a Bassama Tariqa we wrześniu 2022 roku.

Powiadomienia o przesunięciu premier pojawiły się 12 października. Jak na razie dom produkcyjny szuka kogoś nowego, kto mógłby pokierować nadchodzącymi projektami.

14 darmowych platform streamingowych

Ponieważ wszystkie historie i wydarzenia w uniwersum Marvela są w pewien sposób powiązane, opóźnienie jednego filmu ma ewentualny wpływ na resztę zaplanowanych projektów. Tym samym daty premiery innych filmów również muszą zostać opóźnione. Dlatego też opóźnienia dotkną kilku głośnych produkcji na które czeka świat kina. Większość zostanie przesunięta o rok natomiast są produkcje na które widzowie poczekają znacznie dłużej.

 

Które filmy zostały przesunięte?

Fani muszą czekać dość długo na niektóre z najbardziej oczekiwanych filmów Marvela.

Po pierwsze, Blade jest teraz zaplanowany na 6 września 2024 roku zamiast 3 listopada 2023 roku.

Ma to bezpośredni wpływ na inne harmonogramy produkcji studia. Z 6 września 2024 roku Deadpool 3 został przesunięty na 8 listopada 2024 roku; Fantastyczna Czwórka została przesunięta z 8 listopada 2024 roku na 14 lutego 2025 roku.

Niezatytułowany film Marvela, który miał mieć premierę w tym dniu został teraz przesunięty dalej na 7 listopada 2025 roku. Avengers: Secret Wars, z początkową datą premiery 7 listopada 2025 roku, teraz ma mieć premierę 1 maja 2026 roku.

Inny nienazwany film Marvela został usunięty z wydań Disneya po przesunięciu z 1 maja 2026 roku.

 

Co ma się stać z nadchodzącym filmem Blade?

Marvel Studios jest na etapie poszukiwania nowego reżysera do nowej odsłony franczyzy Blade. Głównym scenarzystą filmu jest Beau DeMayo z MoonKnight (2002).

Postać Blade’a po raz pierwszy pojawiła się w komiksie „The Tomb of Dracula” z 1973 roku autorstwa Marva Wolfmana. Później doczekał się własnej historii, która została zaadaptowana na dużym ekranie w trylogii Blade, która obejmuje Blade (1998), Blade II (2002) i Blade Trinity (2004), z Wesleyem Snipesem w roli tytułowej.

 

Październikowe premiery w Netflix

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię