Ta apteka zarobiła w pierwszym kwartale roku prawie 900 milionów dolarów na szczepionkach i testach!

Jedna z najpopularniejszych sieci aptek w USA, Walgreens, odnotował ponad 880 milionów dolarów zysku ze szczepionek i dawek przypominających jak również testów na Covid-19.

W swoim czwartkowym oświadczeniu, Walgreens Boots Alliance poinformował, że do 28 lutego tego roku wykonał aż 11,8 mln szczepień i 6,6 mln testów. W sumie Walgreens wykonał ponad 62,8 mln szczepień.

W miarę narastania pandemii w tym roku i drugiego kwartału fiskalnego Walgreens, sieć aktywnie poszukiwała klientów chętnych poddania się szczepionkom, jak również dawkom przypominającym. Klienci ci pomogli Walgreens osiągnąć porównywalny wzrost sprzedaży detalicznej w USA o 14,7%, który według dyrektora generalnego firmy Roz Brewer był „najwyższy od ponad 20 lat”.

 

Całkowita sprzedaż wzrosła o 3% do 33,8 mld USD. Tymczasem dochód netto wyniósł 883 mln USD, czyli 1,02 USD na akcję, w drugim kwartale fiskalnym firmy w porównaniu do 1,03 mld USD, czyli 1,19 USD na akcję w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Oczekuje się, że Walgreens i konkurencyjna sieć drogerii CVS Health skorzystają w tym tygodniu z autoryzacji amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków na drugie dawki przypominające Covid-19 dla osób w wieku 50 lat i starszych.

SNP (Special Needs Plan) – Plany ubezpieczeniowe dla osób w wyjątkowych sytuacjach

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię