Donald Trump chce uznać Antifę i Ku Klux Klan za organizacje terrorystyczne

Donald Trump ogłosił skierowany do Afroamerykanów „Platynowy Plan”. Na wiecu w Atlancie zapowiedział, że Ku Klux Klanu obok Antify zostaną uznane za organizację terrorystyczne.

Prezydent od miesięcy mówi, że planuje ogłosić Antifę organizacją terrorystyczną. To ruch o poglądach lewicowych, który został zapoczątkowany w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii w latach 20. XX wieku. W USA na stałe zagościł w latach 70. i 80. Od 2007 coraz częściej stoi za falami przemocy i rozruchami na terenie całego kraju.

Teraz w ramach „Platynowego Planu”, prezydent do listy chce dołączyć także, rasistowski Ku Klux Klan. Ogłoszenie tego planu na kilka tygodni przed wyborami, oznacza, że Donald Trump chce zawalczyć o głosy Afromamerykanów.

Co to jest „Platynowy Plan”?

Plan jest skierowany do czarnoskórej społeczności. Zakłada m.in. obniżki podatków dla firm, które należą do mniejszości rasowych oraz zachęcenie do inwestycji w obszarach o niskich dochodach. Trump zobowiązał się także do stworzenia w drugiej kadencji 3 mln nowych miejsc pracy dla osób czarnoskórych.

Prezydent zadeklarował również, że ustanowi obchodzony 19 czerwca Juneteenth, czyli Dzień Wyzwolenia, upamiętniający ostateczne zniesienie niewolnictwa w Ameryce, świętem federalnym. Wymaga to jednak zatwierdzenia przez Kongres.

Podczas przemówienia w Atlancie prezydent starał się  się zwrócić uwagę na różnice jego planu na rzecz społeczności afroamerykańskiej, a propozycjami Joe Bidena. Argumentował, że były wiceprezydent „wyrządzał” czarnej społeczności szkodę w ciągu ostatnich 47 lat, swojej pracy w Waszyngtonie.

„Oni troszczą się tylko o władzę dla siebie. Mój przeciwnik nie oferuje Afroamerykanom nic poza tymi samymi starymi, zmęczonymi, pustymi hasłami” – przekonywał Trump.

AL

Trump ogłasza się zwycięzcą debaty. Co wskazują sondaże?

 

Halloween w Chicago. Burmistrz ogłasza regulacje dotyczące świętowania

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię