Ukradł ponad 2,6 miliona dolarów z funduszy pomocy na COVID-19. Teraz za to odpowie

35-letni Daniel Joseph Tisone z Naples na Florydzie przyznał się w poniedziałek przed sądem federalnym Fort Myers do oszustwa, oszustwa bankowego, nielegalnej transakcji pieniężnej oraz posiadanie nielegalnej amunicji, jak wynika z udostępnionych dokumentów sądowych.

Mężczyźnie grozi do 60 lat więzienia. Rozprawę zaplanowano na 5 grudnia 2022.

 

Tisone wystąpił  do Small Business Administration i kilku banków banków ubiegając się o kilka różnych rodzajów pożyczek między marcem 2020 a kwietniem 2021. We wnioskach zawarł fałszywe informacje, ukrywając też swoją kryminalną przeszłość.  Przedstawił także fałszywe oświadczenia i dokumenty finansowe, oraz dotyczące liczby zatrudnianych osób i pobieranego przez nie wynagrodzenia.

Oszust otrzymał łącznie jedną pożyczkę w ramach programu Main Street Lending Program, cztery pożyczki w przypadku katastrof gospodarczych i pięć pożyczek w ramach programu ochrony wypłaty, na łączną kwotę ponad 2,6 miliona dolarów – poinformowały władze. Pprawdopodobnie przeznaczył wyłudzone kwoty  na zakup dwóch domów w Neapolu, akcji i papierów wartościowych, łodzi Tiara 34LS z 2019 r., pierścionka zaręczynowego o wadze 4,02 karata i amunicji.

W ramach zawartej  ugody, Tisone musi spłacić pieniądze i oddać domy, łódź i pierścionek.

Program ochrony wypłaty obejmuje miliardy dolarów w pożyczkach dla małych firm na rzecz  Amerykanów przedsiębiorców,  zmagających się ze skutkami  pandemii COVID-19.

 

Pieniądze z nich uzyskane muszą być przeznaczone na wypłaty dla  pracowników, odsetki od kredytu hipotecznego, czynsz i media.

Jest to część pakietu pomocy udzielanej w związku z pandemią. Program pożyczek na wypadek klęsk żywiołowych ma na celu zapewnienie ulgi ekonomicznej małym firmom, które doświadczają tymczasowej utraty dochodów.

Program pożyczkowy Main Street został zaprojektowany, aby zapewnić wsparcie małym i średnim firmom oraz ich pracownikom w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii.

MT

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię