19-latka urodziła bliźnięta. Mają dwóch różnych ojców

Pewna 19-latka z Brazylii urodziła bliźnięta. Niby były do siebie bardzo podobne, ale kobieta miała pewne wątpliwości, kto ich ojcem.

Gdy chłopcy osiągnęli wiek 8 miesięcy – kobieta zdecydowała się na testy DNA. Wynik testów ją zszokował!

Wyniki pierwszego badania wykazały, że partner kobiety jest ojcem tylko jednego dziecka. Dlatego para zdecydowała się powtórzyć testy DNA. Jednak wynik ciągle był ten sam. Po ich odebraniu kobieta przypomniała sobie, że współżyła też z innym mężczyzną w okresie, gdy zaszła w ciążę. Postanowiła więc zadzwonić do niego i poprosić, aby zgodził się na badanie DNA. Chciała sprawdzić, czy wyniki pokażą, że to on jest ojcem drugiego chłopca. Badania potwierdziły jej przypuszczenia. Okazało się więc, że bliźniaki mają dwóch różnych ojców.

Kobieta, w rozmowie z brazylijskim portalem globo.com stwierdziła, że była bardzo zaskoczona wynikami badań. Nie przypuszczała, że bliźniaki mogą mieć różnych ojców. Tym bardziej, że są do siebie niezwykle podobni. Jednak jej przeczucia nie okazały się bezpodstawne i wyniki były zdumiewające.
Dwóch różnych ojców u bliźniaków – lekarz tłumaczy, jak mogło do tego dojść

Przypadek 19-letnie Brazylijki zaskoczył nie tylko zainteresowaną, ale zdumiewa cały świat. Jej lekarz dr Tulio Jorge Franco tłumaczy, że takie ciąże to niezwykle rzadkie zjawisko. W chwili obecnej naukowcy udokumentowali jedynie 20 takich przypadków.

 

Doktor Tulio Jorge Franco i jego studenci ze szkoły medycznej badają dokładniej sprawę. Przypadek jest niezwykle rzadki więc zespół był odpowiedzialny za napisanie artykułu dokładnie wyjaśniającego sytuację. Zostanie on opublikowany w czasopismach krajowych, a może nawet zagranicznych. Jak to możliwe, że bliźniacy mają dwóch ojców?

Taka sytuacja ma miejsce, gdy dwie komórki jajowe matki zostały zapłodnione przez różnych mężczyzn. Dzieci wówczas rozwijają się w dwóch różnych łożyskach. Ten przypadek różni się więc od ciąży bliźniąt jednojajowych, gdy jajeczko zostaje zapłodnione przez jednego mężczyznę, a następnie dzieli się na dwa.

TB

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię