USA i Korea Południowa przeprowadziły ćwiczenia rakietowe

Stany Zjednoczone i Korea Południowa wystrzeliły serię czterech rakiet krótkiego zasięgu do Morza Japońskiego. Była to odpowiedź na wczorajszą próbę rakietową dokonaną przez Koreę Północną.

 

Wojska południowokoreańskie i amerykańskie w ramach ćwiczeń wystrzeliły po parze rakiet ATACMS amerykańskiej produkcji. Wystrzelono także rakietę Hyunmoo-2 wyprodukowaną przez Koreę Południową. Ta spadła krótko po starcie, ale zdarzenie to nie spowodowało ofiar. Wykorzystano pociski typu ziemia-ziemia, które trafiały w pozorowane cele. Wcześniej Korea Południowa i USA przećwiczyły precyzyjne bombardowanie nad Morzem Żółtym, na zachód od Półwyspu Koreańskiego.

 

Wczoraj Pjongjang wystrzelił pierwszą od pięciu lat rakietę, która przeleciała nad Japonią i spadła do Oceanu Spokojnego. Pocisk pokonał odległość około 4,5 tysiąca kilometrów. Według japońskiego ministerstwa obrony była to rakieta starszego modelu Hwasong-12. Test spotkał się z potępieniem ze strony Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz Korei Południowej.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię