USA – Joe Biden: istnieje ryzyko nuklearnego armagedonu

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że po raz pierwszy od czasów zimnej wojny istnieje ryzyko konfliktu nuklearnego. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Władimir Putin nie żartuje grożąc użyciem broni masowego rażenia.

 

„Nie stanęliśmy przed perspektywą armagedonu od czasów Kennedy’ego i kubańskiego kryzysu rakietowego” – powiedział Joe Biden podczas potkania z darczyńcami Partii Demokratycznej w Nowym Jorku.

Amerykański przywódca wyraził przekonanie, że prezydent Rosji Władimir Putin „nie żartuje, kiedy mówi o użyciu taktycznej broni jądrowej lub broni biologicznej czy chemicznej.”

 

Joe Biden stwierdził, że zagrożenie ze strony Putina jest realne, ponieważ wojska rosyjskie na Ukrainie walczą gorzej niż się spodziewano. „Nie ma czegoś takiego jak użycie taktycznej broni nuklearnej, które nie skończyłoby się armagedonem” – powiedział Joe Biden.

Amerykański prezydent dodał, że stara się ustalić jakie wyjście może znaleźć Putin z sytuacji w której grozi mu nie tylko utrata twarzy ale i władzy w Rosji.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię