USA: plan pokojowy dla Ukrainy musi obejmować ważny punkt

Amerykańskie władze uważają, że ogłoszenie w tym momencie rozejmu na Ukrainie utrwaliłoby rosyjskie zdobycze terytorialne.

Komentując wizytę w Moskwie przywódcy Chin Xi Jinpinga koordynator komunikacji strategicznej Białego Domu John Kirby powiedział, że potencjalne plany zakończenia wojny muszą obejmować wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy.

 

Podczas briefingu w Białym Domu John Kirby powiedział, że uznanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy powinno być filarem planu zakończenia wojny. „Zachęcamy prezydenta Xi do opowiedzenia się za tym zasadniczym elementem, jakim jest konieczność wycofania sił rosyjskich z suwerennego terytorium Ukrainy zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych” – powiedział John Kirby dodając, że najprostszym sposobem zakończenia wojny byłoby zakończenie przez Rosję bombardowania ukraińskich miast, szpitali i szkół oraz wycofanie wojsk.

„Obawiamy się, że zamiast tego Chiny powtórzą wezwania do zawieszenia broni, które pozostawia siły rosyjskie wewnątrz Ukrainy. Jakiekolwiek zawieszenie broni bez usunięcia sił rosyjskich z Ukrainy faktycznie ratyfikowałoby nielegalną aneksję, umożliwiłoby okopanie się Rosji na swoich pozycjach i wznowienie wojny w bardziej korzystnym momencie” – powiedział. Dodał, że świat nie powinien dać się nabrać na żadne taktyczne posunięcie Rosji wspomaganej przez Chiny.

IAR

Piramida przetrwania – 6 podstawowych zasad życia preppersów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię