W Pensylwanii wybory do Izby Reprezentantów wygrał… nieboszczyk

Fot. Twitter @PAHDCC

W Pensylwanii wyborcy zagłosowali na nieżyjącego od miesiąca Reprezentant stanu Pensylwania Anthony DeLuca.

Demokrata Anthony „Tony” DeLuca zmarł 9 października. Jak napisano w oświadczeniu Pennsylvania House Democratic Caucus  DeLucka zmarł „po krótkiej walce z chłoniakiem, chorobą, którą wcześniej dwukrotnie pokonał. Miał 85 lat”.

Od miesiąca nie żyjący Reprezentant Stanu, ponownie został wybrany w swoim okręgu. We wtorkowych wyborach otrzymał 85% głosów wygrywając z żyjącą kandydatką Partii Zielonych Queonii Livingston. DeLuca otrzymał prawie 14 000 głosów w Dniu Wyborów i ponad 7 000 głosów nadesłanych pocztą.

W tweecie przedstawiciele Pennsylvania House Democrats napisali:„Chociaż jesteśmy niesamowicie zasmuceni stratą przedstawiciela Tony’ego DeLuca, jesteśmy dumni, że wyborcy nadal okazują mu zaufanie i jego zaangażowanie w wartości demokratyczne, wybierając go pośmiertnie. Wkrótce odbędą się specjalne wybory.”

DeLuca reprezentował 32. okręg ustawodawczy stanu przez 39 lat i przez 20 lat służył jako demokratyczny przewodniczący komisji ubezpieczeniowej izby. W chwili śmierci był najdłużej działającym członkiem Pennsylvania House.

Oprócz House Insurance Committee, DeLuca zasiadał w Komisji Polityki Demokratycznej i był członkiem kilku klubów – Autyzmu, Raka, Strażaków i Służb Ratunkowych, Zdrowia Psychicznego, Sportowców i Stali. Był także jednym z pierwotnych współzałożycieli PA Legislative American-Italian Caucus.

ZJ

Coraz mniej osób odkłada na konta emerytalne

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię