Wołodymyr Zełenski o rozmowie z Joe Bidenem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że podczas rozmowy z przywódcą USA Joe Bidenem wyraził wdzięczność za kolejny pakiet wsparcia dla Ukrainy. Z kolei Joe Biden podkreślał dalsze wsparcie obrony Ukrainy.

 

„Rozmawialiśmy o dalszej współpracy militarnej, ochronie i utrzymaniu naszego sektora energetycznego. Omówiliśmy też nasze stanowiska w przeddzień szczytu G7” – napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski.

We wpisie w serwisie Telegram ukraiński przywódca dodał, że pomoc Stanów Zjednoczonych nie tylko zapewnia sukcesy armii ukraińskiej na froncie, ale również przyczynia się do ustabilizowania gospodarki.

Biały Dom przekazał, że w rozmowie prezydent Biden zapewniał Wołodymyra Zełenskiego, iż Stany Zjednoczone priorytetowo traktują wysiłki na rzecz wzmocnienia obrony powietrznej Ukrainy poprzez m.in amunicję i sprzęt, a także systemy przeciw dronom. Amerykański przywódca przypomniał także o zobowiązaniach energetycznych w obliczu rosyjskich ataków.

„Prezydent Biden potwierdził zaangażowanie USA w dalsze zapewnianie Ukrainie bezpieczeństwa, pomocy gospodarczej i humanitarnej, pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności za jej zbrodnie wojenne i okrucieństwa oraz nałożenie kosztów na Rosję za jej agresję” – dodał Biały Dom.

IAR

Darmowe aplikacje wykradają dane użytkowników

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię