Zabójstwo trzyletniej dziewczynki. Zapadł najsurowszy wyrok w historii III RP

Po trwającej blisko rok rozprawie Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o losie matki oskarżonej o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej trzyletniej córki.

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok skazujący matkę dziecka, Magdaleny C. Na podstawie tego wyroku, Magdalena C. nie opuści murów więzienia przez najbliższe 50 lat. Dopiero po tym czasie będzie mogła się starać o warunkowe skrócenie kary dożywocia. Wyrok ten jest najsurowszym w historii sądownictwa w Polsce od czasu zniesienia kary śmierci.

4 maja 2021 roku skazana Magdalena C. najpierw próbowała udusić trzylatkę, a następnie zadała jej trzy ciosy nożem w okolice serca. Poważnie ranne dziecko zmarło podczas operacji ratującej życie w szpitalu imienia Karola Jonschera w Poznaniu. Według ustaleń prokuratury, dziecko było bite i maltretowane przez wiele miesięcy.

W toku procesu obrońcy Magdaleny C. wnosili o to, żeby sąd uwzględnił fakt, iż kobieta miała problemy psychiczne. Sąd jednak nie uwzględnił tych argumentów i skazał ją na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo córki.

Wyrok sądu wzbudził ogromne emocje wśród społeczeństwa i opinii publicznej. Z jednej strony pojawiają się głosy popierające surowe kary dla sprawców przemocy domowej i zabójstw dzieci, z drugiej strony – krytykujące system opieki społecznej oraz brak skutecznych mechanizmów zapobiegania takim tragediom.

Nie ma wątpliwości, że zabójstwo trzyletniej dziewczynki jest jednym z najstraszniejszych i najbardziej tragicznych zdarzeń w Polsce w ostatnich latach.

Sprawdź czy łamiesz prawo swoim codziennym zachowaniem

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię