Żarty się skończyły. Urząd federalny zajął się sprawą wiecznie zepsutych maszyn w McDonald’s

Federalna Komisja Handlu (FTC) bada powód bardzo częstych problemów mechanicznych z maszynami do lodów McDonald’s.

Maszyny psują się tak często, że stały się przedmiotem żartów konkurencji. A jeden z klientów nawet stworzył stronę internetową McBroken.com, która śledzi restauracje McDonald’s, w których maszyny są niesprawne i te w którym lody i inne desery mleczne są dostępne.

McDonald’s zaprzecza interwencji FTC twierdząc, że „nie ma powodu, by sądzić, że jesteśmy przedmiotem dochodzenia FTC”.

Czytaj również: Warzywa i owoce – jak przedłużyć ich świeżość?

Według The Wall Street Journal FTC wysłała latem list do właścicieli sieci McDonald’s, prosząc o szczegóły dotyczące zgłoszonych problemów z maszynami, które są przeznaczone do koktajli mlecznych, lodów i popularnego McFlurry.

Właściciele restauracji McDonald’s twierdzą, że maszyny są trudne do naprawy i wymagają nocnego zautomatyzowanego cyklu czyszczenia termicznego, który jeśli zawiedzie, wymaga profesjonalnej naprawy w celu ponownego uruchomienia maszyn.

Gazeta twierdzi, że FTC chce dowiedzieć się więcej na temat dostawców maszyn i czy pracownicy restauracji są uprawnieni do ich napraw.

Zobacz też: 3 przepisy na domowe lody

McDonald’s w oświadczeniu podał, że dostrzega frustrację klientów, którzy nie mogą kupić deserów z powodu zepsutych maszyn do lodów, dodając, że firma powołała specjalny zespół, aby rozwiązać ten problem.

Firma poinformowała również, że planuje wdrożyć nowe szkolenia, aby pomóc pracownikom w lepszym rozwiązywaniu problemów z uszkodzonymi maszynami, a także konsekwentne kontrole konserwacji we franczyzach.

„Nic nie jest dla nas ważniejsze niż spełnienie naszych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa żywności, dlatego współpracujemy z w pełni sprawdzonymi partnerami, którzy dostarczają najbezpieczniejsze rozwiązania”, dodają przedstawiciele McDonald’s.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię